Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

úterý 4. ří­jna 2022

07:55:47

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Zprávy
 • Lyman, Chersonská i Luhanská oblast. Ukrajinci postupují, uvádí analytici

  Ukrajinská armáda v posledních dvou dnech zaznamenala výrazný postup v okolí Lymanu na východě Ukrajiny a v Chersonské oblasti v jižní části země. V pravidelné analýze situace na ukrajinském bojišti americký Institut pro studium války. Podle něj už Ukrajinci zřejmě vstoupili také do Luhanské oblasti.

 • Stíhačky, lodě i domobrana. Norsko zvýšilo ochranu své ropné infrastruktury

  Kvůli nedávným výbuchům na plynovodu Nord Stream v Baltském moři a podezření, že šlo sabotáž, zvýšilo Norsko ochranu své kritické infrastruktury pro těžbu a zpracování ropy a plynu. Kromě námořnictva, vzdušných sil a týmů kybernetické obrany mobilizovalo ministerstvo obrany do akce na 4 tisíce příslušníků domácí stráže.

 • Vy to chcete hrát ještě jednou? divila se Svěrákova žena po premiéře Aktu

  Když teprve krátce existující Divadlo Járy Cimrmana před 55 lety, 4. října 1967, představilo svou vůbec první hru Akt, někteří kritici soudili, že tato nová scéna „zazáří a zase zhasne“. Jen málokdo tehdy věřil, že se z „cimrmanologů“ stane fenomén, který se zařadí do zlatého fondu českého umění. Připomeňte si s týdeníkem 5plus2 jejich začátky, které se rodily ve fiktivní Nealkoholické vinárně U Pavouka.

 • Nález lidského těla omezil železniční provoz mezi Bílinou s Mostem

  Policie našla v úterý v brzkých ranních hodinách v kolejišti na železniční trati ve směru z Bíliny na Most lidské tělo. Provoz byl obnoven v půl sedmé ráno, vlaky v tomto úseku ale jezdí pouze po jedné koleji. České dráhy upozorňují na možné zpoždění.

 • Rasista, ruský lokaj, buřič. Trump žaluje CNN za pomluvy, žádá miliardy

  Bývalý americký prezident Donald Trump podal žalobu pro pomluvu na zpravodajskou stanici CNN, která se podle něj snaží o jeho „politickou porážku“. Jako odškodnění žádá exprezident 475 milionů dolarů (11,8 miliardy korun), informovala agentura Reuters. Stanice se k případu zatím nevyjádřila.

 • Japonsko přeletěla další severokorejská raketa. Ukryjte se, vyzvala vláda

  Severní Korea v úterý v noci odpálila další balistickou střelu, uvedla japonská armáda. Podle tamních úřadů raketa přeletěla severní ostrov Hokkaidó a poté dopadla do moře. Vláda v Tokiu vyzvala lidi v ohrožené oblasti, aby se ukryli. Jižní Korea se Spojenými státy slíbily rozhodnou odpověď, informovaly agentury.