Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

středa 22. září­ 2021

21:43:20

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Zprávy
 • Trump nechtěl golfové hřiště v Africe, protože se bál lvů, uvádí kniha

  Bývalý americký prezident Donald Trump nechtěl v Africe stavět golfové hřiště, protože se příliš bál lvů. I tato informace se objevuje v nové knize Boba Woodwarda nazvané Peril (Nebezpečí). Pojednává také o posledních Trumpových dnech v Bílém domě a o událostech, které vedly k útoku na Kapitol. V prodeji je od úterý.

 • Po pandemii zákazníci více dbají o své zdraví. Maloobchod se musí přizpůsobit

  Chování českého spotřebitele se během pandemie výrazně změnilo. Česká domácnost si velmi rychle zvykla na nové nákupní služby. Více dbá o své zdraví a žádá nejen zdravé, ale také kvalitní či luxusní zboží. To si díky naspořeným penězům během covidu může dovolit. Potvrdili to experti a zástupci obchodních řetězců na středečním Retailu Summitu v Praze.

 • Vojtěch: Zdravotnické prostředky předepíší sestry, u zubaře zaplatíte méně

  Při rozhodování, který lék bude pacientům hrazen ze zdravotního pojištění, se bude od ledna nově posuzovat, jaký má vliv na kvalitu života pacienta a jeho rodiny. Tedy například to, zda už díky němu nemocný nebude potřebovat nepřetržitou péči či bude moci studovat a pracovat. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha se k lékům snáze dostane půl milionu pacientů se vzácnými onemocněními.

 • Babiš s Orbánem se opřeli do Bruselu. Pro bezpečnost EU nedělá dost

  Premiér Andrej Babiš společně se svým maďarským protějškem Viktorem Orbánem kritizovali ve středu na maďarsko-srbských hranicích liknavost evropských úředníků při řešení ilegální migrace. Babiš zdůraznil potřebu rozšíření Schengenu, přijetí Srbska do EU a nutnost bránění vnějších hranic EU.

 • Macronův covid pas unikl na veřejnost. Jeho QR kódem se může prokázat každý

  Na sociálních sítích se objevil covid pas francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Z dokladu o očkování proti koronaviru se lidé dozvědí nejen politikovo datum narození, ale i to, že dostal vakcínu od firmy Pfizer/BioNTech. A také QR kód, kterým se Francouzi prokazují v muzeích či restauracích. Elysejský palác uvedl, že přijal potřebná opatření.

 • Sedm set let stará zpívající lípa ze Svitavska je stromem roku

  Anketa Strom roku má letošního vítěze. V konkurenci 77 stromů vyhrála více než 700 let stará zpívající lípa z obce Telecí v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy na Svitavsku. Do finále postoupilo dvanáct stromů ze sedmi krajů, výsledky hlasování veřejnosti vyhlásila Nadace Partnerství v Brně.