Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

pátek 16. dubna 2021

08:59:34

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Zprávy
 • Jubilejní Aviatickou pouť organizátoři už podruhé zrušili, těší se napřesrok

  Ani letos nebude pardubické letiště svědkem jedné z největších leteckých akcí, kterou české nebe od roku 1991 každoročně zažívalo. Stejně jako loni se kvůli epidemii koronaviru Aviatická pouť neuskuteční.

 • Přibylo 3 238 nakažených, vakcínu dostal rekordní počet lidí

  Ve čtvrtek se naočkovalo proti covidu přes 68 000 lidí, nejvíc za jeden den od začátku vakcinace. Nově nakažených bylo 3 238, o třetinu méně než před týdnem a nejméně za všední den od 5. října. Reprodukční číslo opět kleslo, má hodnotu 0,84. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

 • V americkém Indianapolisu se střílelo. Na místě jsou zranění, útočník je mrtvý

  Při střelbě ve čtvrtek večer u objektu kurýrní firmy FedEx v Indianapolisu v USA byl zraněn zatím neupřesněný počet lidí. Zatím není jasné, v jak vážném stavu oběti jsou. Svědci řekli, že na místě viděli muže se zbraní. Policejní mluvčí uvedla, že útočník je mrtvý a lidem nehrozí další nebezpečí.

 • Ve Vietnamu přibývá tetovaných žen. Léčí si tím rány na těle i na duši

  Ve Vietnamu zůstává tetování tabuizovaným uměním, neboť v konzervativní asijské zemi vedené komunistickou stranou se nejčastěji spojuje se zločinci, prostitutkami a undergroundem. V zemi mají tetování pouhá čtyři procenta obyvatel, jak vyplývá z posledního průzkumu. V témže průzkumu také 25 procent Vietnamců uvedlo, že při pohledu na tetování se „cítí vystrašeně“. I tak v poslední době v zemi přibývá žen, které léčí svá traumata právě tetováním.

 • Poslanci mají schvalovat zákon, který upraví pravidla pro exekuce

  Sněmovna má na programu změny pravidel pro exekuce. Pátek je v dolní komoře parlamentu tradičně vyhrazen na konečné schvalování zákonů, ale definitivní pořadí hlasování o nich určují až na začátku schůze. Hlasovat už mohou třeba i o přeměně dětských skupin na jesle.

 • Čína hlásí rekordní meziroční vzestup ekonomiky. Analytici jsou opatrnější

  Čínská ekonomika vykázala v prvním čtvrtletí letošního roku prudký meziroční růst o 18,3 procenta. Podle portálu BBC je to největší skok ve vývoji hrubého domácího produktu Číny od roku 1992. Oznámený vzestup však podle mnoha odborníků zveličuje srovnání s prvním čtvrtletím loňského roku, kdy Čína naopak zaznamenala největší ekonomický pokles za několik desetiletí. Ve srovnání s posledním čtvrtletím roku 2020 je to nárůst jen o 0,6 procenta.