Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

sobota 2. března 2024

03:13:43

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Zprávy
 • Uděláme to radši dráž. Jak tenisový boss Kaderka řešil státní dotace

  Český tenis měl šestadvacet let pod palcem jediný muž, který rozhodoval i o zdánlivých maličkostech. Po policejní razii a zadržení prezidenta tenisového svazu Iva Kaderky vyšlo najevo, že měly ve skutečnosti hlubší význam. Dokládá to i jeden z příběhů, který v Kaderkově obvinění, jež má MF DNES k dispozici, zmiňují detektivové protimafiánské centrály.

 • USA začnou shazovat do Gazy humanitární pomoc z letadel, první budou potraviny

  Spojené státy začnou letecky doručovat humanitární pomoc do Pásma Gazy, kde kvůli pokračujícímu tažení Izraele proti radikálnímu hnutí Hamás panuje akutní nedostatek základních potřeb. Podle amerických médií to v pátek oznámil prezident Joe Biden. Pomoc z letadel už nyní shazuje Jordánsko ve spolupráci s Egyptem a Francií.

 • Jako Iron Man nebo astronaut. V Dubaji se konal první závod tryskových obleků

  Obyvatelé arabské Dubaje zažili opravdu nevšední podívanou. Piloti se seřadili na ranveji a s uši drásajícím řevem nastartovali sedm proudových motorů. Nepřipravovali se však na let letadla - oni byli letadlem. Konal se totiž historicky první závod tryskových obleků.

 • Policie v Rusku zadržela desítky lidí vzpomínajících na Navalného

  Nejméně 91 lidí ruské bezpečnostní složky zadržely v různých ruských městech na akcích uctívajících památku opozičního lídra Alexeje Navalného, uvedl projekt OVD-Info. Navalného dnes pohřbili v Moskvě. Nejen tam se objevují jeho spontánní památníky s kritickými hesly vůči režimu ruského prezidenta Vladimira Putina. Někde se pietní setkání proměnila v protesty proti válce.

 • Redaktor ČT Hynek figuruje ve spisu k IKEMu, spojitost se svým volnem popírá

  Dlouholetý investigativní reportér České televize Jiří Hynek se obhajuje kvůli neplacenému volnu, které si podle svých slov vzal ze zdravotních a rodinných důvodů. Seznam Zprávy (SZ) totiž uvedly, že se jeho odchod časově kryje s únikem části vyšetřovacího spisu ke kauze Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). V něm jsou odposlechy komunikace Hynka s bývalý náměstkem IKEM Jiřím Malým.

 • V polském Štětíně najel řidič do lidí, devatenáct jich zranil

  V centru Štětína najel řidič do skupiny lidí čekajících na tramvaj. Následně ujel asi kilometr, kde narazil do několika aut a zastavil. Zraněných je podle polských médií nejméně 19, z toho dva vážně. Policie zadržela jako pachatele 33letého Poláka, který je obyvatelem Štětína. Policie věc nevyšetřuje jako teroristický čin.