Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

úterý 6. června 2023

03:49:30

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Zprávy
 • Léky na příděl mají zabránit plýtvání, ve hře je výdej jednotlivých pilulek

  Už za pár dní má vláda projednávat návrh novely zákona o léčivech, který by měl platit od října. Ministerstvo zdravotnictví zvažuje, že mezi novinky zařadí i změnu, která umožní vydávat léky po tabletách. Lékárníci tím ale nadšení nejsou. A nezdá se to ani mnoha pacientům. Senioři, kteří musí užívat více léků, se obávají záměn.

 • Žádné plasty, ruční šití. Majitelka butiku prodává i přes sto let staré šaty

  Oblečení a doplňky z obchůdku v pražských Holešovicích pamatují hodně, zákazník však okamžitě pozná, že nevstupuje do nějakého second handu. Část oděvů je ušitá ještě za první republiky, některé dokonce za monarchie. Nosit se ale dají dodnes. A podle sběratelky a majitelky butiku Anežky Tary Znamenáčkové jsou ve srovnání s kusy prodávanými dnes ve fast fashion řetězcích rozhodně kvalitnější.

 • Obávané moskevské Lefortovo. Věznice, kde Sovětský svaz nikdy nezemřel

  Každého, kdo tam proti své vůli vstoupí, zavedou první kroky na zatuchlý červený koberec. „Ten mi hned připomněl období Stalina,“ vzpomínal později Igor Rudnikov, ruský novinář, který před pěti lety strávil v Lefortovu deset měsíců. Nebyl první ani poslední, kdo si při takovém „seznámení“ uvědomil, že v této nechvalně proslulé věznici je Sovětský svaz stále cítit ve vzduchu. Alespoň tady nikdy nezemřel.

 • Kandidát na šéfa ČT Souček: Televizní poplatek by měl být až dvě stě korun

  Kam bude v příštích šesti letech směřovat Česká televize? Jak vysoké by měly být koncesionářské poplatky? I na tyto otázky odpovídal serveru iDnes.cz ředitel ČT Brno Jan Souček, který usiluje o post generálního ředitele veřejnoprávního média. Volba proběhne už ve středu.

 • Izrael by mohl pomoci, Česko však se založením expertního think-tanku váhá

  Eitan Adres je vedoucí výzkumný pracovník institutu Samuela Neamana (SNI), poslední dva roky pomáhal, aby i Česko mělo nezávislý think-tank, který sdružuje odborníky z různých oblastí. Cílem je poskytovat doporučení či analýzy pro vládu i samosprávy tam, kde se vyžadují informovaná rozhodnutí.

 • Bývalý agent FBI a sovětský špion Hanssen zemřel ve vězení. Odpykával si doživotí

  Ve věku 79 let zemřel bývalý agent FBI a sovětský a ruský špion Robert Hanssen. Informovala o tom zpravodajská stanice CBS News s odvoláním na Federální vězeňský úřad, podle kterého byl dnes ráno muž nalezen mrtvý ve své cele.