Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

čtvrtek 22. ří­jna 2020

10:32:10

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Zprávy
 • Řidič mikrobusu vyjel od benzinky bez rozhlédnutí, způsobil nehodu a odjel

  Zatím neznámý řidič mikrobusu způsobil minulý týden nehodu u čerpací stanice v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku. Při vyjíždění z prostoru benzinky nedbal toho, že má dát přednost v jízdě autům na hlavní, navíc se vydal na opačnou stranu silnice přes plnou čáru. Dodávku málem smetl nákladní vůz, do kterého další auto narazilo.

 • Trump naplnil přání Kremlu, jeho výhra prohloubí chaos, říká profesor Lukeš

  Další čtyři roky vlády amerického prezidenta Donalda Trumpa by znamenaly prohloubení chaosu, nebezpečné nepředvídatelnosti a neúcty k principům mezinárodního práva. Uvedl to profesor historie a mezinárodních vztahů na Bostonské univerzitě Igor Lukeš. Demokrat Joe Biden by podle něj nehrál do karet Kremlu a byl by citlivější k zemím střední Evropy.

 • Vláda bude jednat o příjezdu amerických armádních lékařů kvůli koronaviru

  Kvůli nabídce Spojených států amerických na vyslání vojenských lékařů a zdravotníků do Česka bude odpoledne mimořádně jednat vláda. Zdravotníci by měli v Česku pomáhat s bojem proti šíření koronaviru. O svolání jednání požádal premiéra ministr obrany Lubomír Metnar.

 • Ministerstvo zamítlo stížnost Českých drah. Rychlíky bude dál vozit Arriva

  Ministerstvo dopravy zamítlo stížnost Českých drah na průběh takzvaného rozstřelu, ve kterém úřad vybíral provozovatele na lince spojující Liberec s Ústím nad Labem a Pardubicemi. Úředníci kvůli nižší cenně vybrali dceřinou firmu německých drah. Tuzemský dopravce soutěž napadl jako protizákonnou.

 • Sněmovna projednává pravidelné interpelace na členy vlády

  Sněmovnu má ve čtvrtek zejména pravidelné interpelace na členy vlády. Poslanci by se mohli zabývat také předlohami ve druhém čtení. Patří k ním vládní návrh na zavedení státního výživného na děti za neplatiče alimentů.

 • Pohonné hmoty od minulého týdne zdražily, meziročně jsou ale levnější

  Benzin a nafta v Česku od minulého týdne zdražily shodně o dva haléře. Natural 95 se nyní prodává průměrně za 27,97 koruny za litr, stejné množství dieselu za 27,11 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. V meziročním srovnání je benzin v Česku v současnosti levnější o 4,40 koruny. Za litr nafty platili motoristé ve druhé polovině loňského října o 4,81 koruny více.