Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

pondělí­ 25. září­ 2023

10:43:08

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Zprávy
 • Ubodal taxikáře, prý se bál zabijáků. Podle psychiatričky byl při smyslech

  Městský soud v pondělí odročil projednávání případu šestadvacetiletého Ivana Paschkua, který se při srpnovém soudu přiznal k ubodání taxikáře na Černém mostě. Čin vysvětlit příliš nedokázal. Podle znalkyně z oboru psychiatrie jeho hlavní motivací byly peníze, plánoval totiž řidičovo auto prodat. Za předem naplánovanou vraždu mu hrozí 15 až 20 let nebo i výjimečný trest.

 • Matovič ukázal „důkazy“ o Pentě. Je to psychiatrický pacient, vzkázal Sulík

  Slovenský expremiér Igor Matovič dlouho sliboval, že má kompromitující materiály na svého koaličního expartnera, šéfa Svobody a Solidarity (SaS) Richarda Sulíka. V neděli konečně zveřejnil údajné důkazy o Sulíkově spolupráci s finančníkem z Penty Jaroslavem Haščákem. Sulíkova reakce? „Matovič je psychiatrický pacient,“ prohlásil. Právě spory obou politiků vedly k rozkladu koalice.

 • Dálkový autobus měl brzdy na odpis, cestující si museli sehnat vlastní odvoz

  Tři cestující v dálkovém autobusu si museli minulý týden shánět vlastní odvoz z Jaroslavi na Orlickoústecku. Právě tam zastavila policejní hlídka autobus, v němž cestovali, a dál mu už jet nedovolila. Brzdy byly podle policie ve stavu, kdy nebylo možné pokračovat dál. Autobus neměl ani platnou technickou kontrolu.

 • Muž obviněný z napadení Ukrajinek je na svobodě, vazební důvody pominuly

  Muže obviněného ze srpnového napadení dvou Ukrajinek v Plasích na Plzeňsku soud propustil z vazby. Podle soudkyně již pominuly vazební důvody, tedy možné ovlivňování svědků. Kriminalisté osmačtyřicetiletého provozovatele pouťových atrakcí obvinili z ublížení na zdraví a výtržnictví. Dál bude stíhaný na svobodě.

 • Statistici okomentují vývoj cen energií v Česku. Promluví i premiér Fiala

  Premiér Petr Fiala vystoupí na tiskové konferenci statistického úřadu věnované vývoji a výpočtu cen energií. Sledujte živě od 12:30 na iDNES.cz.

 • Řidič nákladního auta neodhadl výšku vozu, uvázl pod viaduktem v Písku

  Řidič menšího nákladního auta podcenil výšku svého vozu a uvázl pod jedním z mostů v Písku. Šofér při nehodě poškodil vozidlo, vysypal náklad a lehce se zranil. Policisté připomínají, že k podobným nehodám dochází na tomto místě několikrát do roka.