Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

čtvrtek 16. července 2020

17:45:47

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Zprávy
 • Řeknu, že jsi gay, hrozil muž poslanci KSČM. Soudy se politika zastaly

  Komunistický poslanec před čtyřmi lety čelil výhrůžkám, že budou zveřejněny materiály dokazující jeho tajenou homosexualitu. Za to, že médiím důkazy neposkytne, požadoval jistý muž částku 675 tisíc korun. Policie ho dopadla a muž si ve vězení odpykává tříletý trest. Kvůli tomu se dovolal až k Nejvyššímu soudu, ten se zastal poslance. Podle soudu šlo totiž o vydírání.

 • Rychlík na Teplicku přejel výhybku, hasiči evakuovali 80 lidí

  Rychlík Krušnohor dnes dopoledne vyjel ze stanice Řetenice u Teplic po nesprávně postavené cestě a poškodil výhybku. Uvedl to mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Nikomu se nic nestalo. Hasiči evakuovali z vlaku 80 lidí.

 • Počet depresí vzrostl třikrát, epidemie ukázala nedostatky psychiatrické péče

  Během koronavirové krize odbavila speciální vládou zřízená linka 2 600 hovorů, přes třicet procent z toho byla intervence u lidí s duševními problémy. Po jednání Rady vlády pro duševní zdraví to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Výskyt duševních problémů ve společnosti vzrostl o deset procent, z dvaceti na třicet.

 • Prezidentovi věří nejméně lidí za tři roky, ztratily i další instituce

  Důvěra obyvatel Česka v ústavní instituce v červnu oproti březnu klesla, vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Nejvýrazněji u hejtmanů, krajských zastupitelstev a prezidenta. Hlavě státu věří 44 procent lidí, což je nejméně od června 2017. Zvýšila se i nespokojenost lidí se současnou politickou situací v ČR.

 • EU začne porcovat 750 miliard eur. Dohoda se bude hledat obtížně, řekl Babiš

  Lídři členských zemí EU budou od pátku v Bruselu hledat shodu na parametrech dosud největšího záchranného fondu Evropské unie. Na prvním summitu po téměř pěti měsících se pokusí dojít ke kompromisu, který by ekonomikám stiženým koronavirovým útlumem umožnil získat až 750 miliard eur (asi 20 bilionů korun). Česko bude na setkání reprezentovat premiér Andrej Babiš.

 • Na Litovelsku začala komáří kalamita. Až se vylíhnou larvy, bude hůř

  Po řadě let čelí lidé na Olomoucku velké komáří kalamitě. Mohou za ni nynější časté deště a také nedávné záplavy. Voda se kvůli nim po dlouhé době dostala do míst, kde byly ukryté komáří larvy. Města a obce u chráněné krajinné oblasti nasadily proti bodavému hmyzu postřiky, na jeho úplné vyhubení to ovšem nestačí.