Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

pondělí­ 3. srpna 2020

13:27:29

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Zprávy
 • Hromadná nehoda se zraněnými uzavřela D1 u Humpolce, jezdí se přes exit

  Vážná nehoda zkomplikovala před polednem cestování po dálnici D1. Přímo u sjezdu na Humpolec se ve směru na Brno srazila dvě nákladní a dvě osobní auta. Na dálnici přistával záchranářský vrtulník. Policie dopravu odklání přes exit.

 • V části Čech, na Moravě a Slezsku bude vydatně pršet, stoupnou hladiny

  V deseti krajích bude v následujících hodinách vydatně pršet, a až do středy hrozí vzestupy hladin některých toků, varuje ve výstraze Český hydrometeorologický ústav. Až druhý stupeň povodňové aktivity předpokládají meteorologové v Jihočeském a Plzeňském kraji, kde také nedoporučují koupání a jízdu na lodích po řekách. Povodňová bdělost platí i pro dalších sedm krajů.

 • Covidový semafor je bílý, v devíti okresech mají zelenou pohotovost

  Ministerstvo zdravotnictví v pondělí v poledne ukázalo aktuální mapu Česka podle epidemiologického rizika v jednotlivých okresech. Ty jsou bílé, maximálně zelené. Takzvaný semafor je rozdělený na čtyři stupně podle míry rizika, kterou označí bílá, zelená, žlutá a červená barva. „Není to robotický systém, který by znamenal automatické restrikce,“ řekla hlavní hygienička Jarmila Rážová.

 • Nového Pana Tau ztvárnil Angličan. Seriál začne ARD vysílat na podzim

  Německá televize ARD začne letos na podzim vysílat nové díly oblíbeného dětského seriálu Pan Tau, který v 70. letech minulého století natáčela Československá televize v západoněmecké koprodukci.

 • Zemřel severoirský politik a držitel Nobelovy ceny za mír John Hume

  Ve věku 83 let zemřel severoirský umírněný politik John Hume, který za svou úlohu v severoirském mírovém procesu obdržel Nobelovu cenu za mír. O jeho skonu informovala Sociálnědemokratická a labouristická strana (SDLP), kterou Hume založil a dlouhá léta vedl.

 • Na D8 u Lovosic shořel kamion, nehoda blokovala dálnici deset hodin

  Dálnici D8 u Lovosic ve směru na Ústí nad Labem blokovalo ráno a dopoledne odklízení nehody nákladního auta. V noci tam kamion narazil do svodidel a shořel. Dálnice byla zprovozněna po více než deseti hodinách.