Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

 • Tomio Okamura: To je už fakt neuvěřitelné!
  Předseda poslaneckého klubu vládní KDU-ČSL Marek Výborný dnes v Partii v TV Prima řekl v souvislosti s českým předsednictvím Evropské unii, že na korupční kauze STAN a na destabilizaci Fialovy vlády s tím spojenou má zájem Rusko…
 • Čas ukáže, jak pravdivé jsou kratochvilné zprávy z velkého zabíjení
  K válčení patří i úskoky a lhaní, vzbuzování naděje i mlčení. Říká se tomu i propaganda. Válka je zpestřována nekonečnou řadou zpráv a vyprávění. Zda jsou pravdivé v době uveřejnění si nelze ověřit, jako při ukrajinské speciální operaci.
 • Erik Best: Gazprom snižuje dodávky plynu do Evropy...
  Gazprom snižuje dodávky plynu do Evropy, Česka se to přece jen dotkne, píše na facebooku Erik Best.
 • Jaroslav Bašta: Historie se rýmuje
  Tento postřeh se připisuje americkému spisovateli Marku Twainovi. Vzpomněl jsem si na něj, když jsem sledoval českou politickou scénu v posledních týdnech před začátkem českého Předsednictví Evropské unie.
 • EU si otevřením jednání o přijetí Ukrajiny do EU střelila do nohy
  Pokud by EU postupovala racionálně a ve svém zájmu, ale také v zájmu lidskosti a ukončení války, celé téma kandidátského statutu by byl žeton pro použití v mírových jednáních, jak jsem už dříve říkal, píše na facebooku Juraj Draxler.
 • P.C.Roberts: Jaká je budoucnost Ukrajiny
  Ukrajina  jako stát možná žádnou budoucnost nemá. Jde o stát starý pouhá tři desetiletí, jehož území bylo dříve v držení Polska a Ruska. A je docela dobře možné, že v tomto formátu Ukrajina též skončí.

pondělí­ 27. června 2022

03:36:17

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistAktuálně.cz - Zahraničí
 

ČT24 - O čem se mluví