Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

 • US kongesman: Skutečné motivy USA ve válce na Ukrajině
  Mitch McConnell, 82letý senátor za Republikánskou stranu a vůdce menšin jako vůdce frakce Republikánské strany v Senátu USA od roku 2021, podal v rozhovoru překvapivě otevřené a přímočaré svědectví o skutečných cílech a pozadí americké podpory., píše se v čkánku na německém webu Jouwatch.
 • Expert: Západní vůdci nechápou, že nemohou Rusko porazit
  Konflikt na Ukrajině vstoupil do kritické fáze, která vyústí v zoufalá rozhodnutí Kyjeva a jeho spojenců, uvedl v článku pro portál „American Thinker“ Alexander Markovski, hlavní analytik londýnského centra pro politický výzkum v New Yorku.
 • CNN: Ukrajina je daleko od vytlačení ruských jednotek
  Navzdory zastavení ruské ofenzivy u Charkova je „Ukrajina stále daleko od vytlačení ruských jednotek ze svého území“, píše o tom americká televize CNN s odvoláním na ukrajinskou armádu.
 • Petr Žantovský: Chtělo by to prý malou revoluci
  << ZA ŘEKOU MORAVOU >> Nálada mezi liberály na Slovensku je poraženecká, mnozí neváhají vyzvat k dalším krokům „ulici“. Taková sdělení se dozvídáte v současných slovenských médiích, pravda stále hlavně těch ještě nedávno „alternativních“.
 • Rekonstrukce a úpravy hal v Holešovické tržnici i nadále pokračují
  V Holešovické tržnici pokračují rekonstrukční a revitalizační práce v rámci celého areálu. Některé haly již částečnou revitalizaci či nutné opravy mají za sebou, u jiných pokračuje kompletní rekonstrukce, jako v případě jedné z hlavních budov tržnice - Burzy.
 • Západ začíná být všeobecně schizofrenní, říká Vidlák
  Přinášíme vám další díl pravidelného pondělního cyklu s názvem VIDLÁKŮV OTVÍRÁK. Známý český bloger Daniel Sterzik, který píše pod jménem Vidlák, přináší zamyšlení nad aktuálními problémy naší doby exkluzivně pro server Prvnizpravy.cz.

pondělí­ 15. července 2024

15:33:13

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistAktuálně.cz - Zahraničí
 

ČT24 - O čem se mluví