Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

úterý 6. června 2023

04:57:04

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistAktuálně.cz - Blogy a názory
 • Jiří Svoboda: Dojde k fúzi veřejnoprávní ČT a TV NOVA - VOYO?

  INFO.CZ
  Vojtěch KRISTEN

  Tajná dohoda mezi ČT a Novou může přepsat český televizní trh. Hraje se o stovky milionů i revoltu „na Kavkách“

 • Jonáš Syrovátka: Drobné ale užitečné doporučení

  Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s občanskou společností vypracovalo doporučení pro nákup online reklamy mající za cíl omezit inzerci na webech s problematickým obsahem. A je na místě jej za to ocenit.

 • Jan Sládek: Příliš mnoho obcí, aneb hranice decentralizace

  Česká republika má velký počet obcí. Je na čase si položit otázku proč a co z toho plyne.

 • Jan Dvořák: ANO: Kubu? Ano!

  Na kanále Prímavize se v nedělní Sekačce Terezie Tománkové vskutku posekaly dvě těžké persony. Předseda nevládní strany a premiér.

 • Zdeněk Koudelka: Řehkova lež o válce

  Náčelník generálního štábu Karel Řehka na semináři v Poslanecké sněmovně prohlásil: „Válka mezi Ruskem a NATO je možná, není nemožná. Pokud by válka vypukla, od první chvíle jsme aktivním účastníkem.“ (Mladá fronta Dnes 30. 5. 2023, s. 1). Ale s válkou je to jinak, než říkal Řehka. Potvrzují se slova francouzského premiéra za první světové války Georgese Clemenceaua, že válka je příliš vážná věc, než aby se ponechala vojákům.

 • Vít Janeček: Iniciativa "Za lepší ČT" - otázky u příležitosti volby GŘ

  Pro málokterou instituci je tak moc určující, kdo ji vede, jako pro Českou televizi. Pravomoci generálního ředitele, který je jediným statutárem, umožňují určit vše od vnitřního uspořádání instituce, od produkce přes program a to nejen skrze personální obsazení klíčových pozic, ale i konstrukci řídících nástrojů a procesů. Instituce s tímto "prezidentským systémem" zůstává relativně stranou veřejné debaty i v čase takto významné volby, iniciativa…

 

ČT24 - O čem se mluví