Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

úterý 4. ří­jna 2022

08:58:16

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistAktuálně.cz - Blogy a názory
 • Jan Dvořák: Putin s dvojníky netroškaří (spekulace)

  Později zavražděný následník trůnu habsburského a pán Konopiště arcivévoda Ferdinand si právě kvůli atentátům pořídil dvojníka. Tím byl jistý Nývlt.

 • Kamila Holásková: Žena jako oběť zadaného muže?

  Tak jsem si zase jednou přečetla, jak ženy, které svádí zadané muže, jsou ve skutečnosti obětí zvrhlíka, který by nejspíš stejně svoje děti opustil. Prý se dostávají do vztahové pasti, jsou manipulovány a špatné světlo na veřejnosti si nezaslouží. Muž je označen za viníka nevěry, a je na něm, zda svou rodinu opustí či ne. Jako by ženy nemohly zastávat morální principy a nedovolit zadanému muži, aby se do jejich postele dostal.

 • Jiří Paroubek: Prohra hnutí ANO v senátních volbách

  Jak to hezky vyjádřil Josef Švejk: „ Napřed nepřítele porazíme, potom pořád a pořád za ním a nakonec nestačíme sami utíkat“.

 • Denisa Vostrá: Vinobraní a poezie jazyka

  Skalica na Slovensku sousedí se Sudoměřicemi a z vinohradu je krásný výhled do podzimní krajiny. Říjnové slunce se směje na řádky červených hroznů, mezi nimiž se pohybují páry bot obalené blátem.

 • Miroslav Žák: Setrvačnost myšlení je neuvěřitelná

  Mám konkrétně na mysli setrvačnost myšlení některých politických a bezpečnostních analytiků. Zřejmě ještě nezaznamenali, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odmítá nadále jednat o míru mezi Ukrajinou a Ruskou federací s tak nedůvěryhodnou osobou jako je Vladimír Putin.

 • Zdeněk Koudelka: Opozice má stavět společné kandidáty na senátory i prezidenta

  Hlavní opoziční strany ANO i SPD senátní volby prohrály. Pokud chtějí zabodovat příště, musí se přizpůsobit většinovému systému, kde vítěz bere vše.

 

ČT24 - O čem se mluví