Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

neděle 29. listopadu 2020

23:34:22

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistAktuálně.cz - Blogy a názory
 • Tereza Boehmová: Riskantní hra na „bezpečné“ školy začíná

  Další žáci se navzdory varování mnoha zkušených epidemiologů od pondělí 30.11. vracejí do škol. Této vládě, jak už mnohokrát během epidemie prokázala, nezáleží na našem zdraví, ale především na tom, aby si lidé nebrali ošetřovné a mazali honem zpátky do práce. Opět, jako již mnohokrát předtím, zvítězily tlaky nezodpovědných křiklounů, kteří nemají relevantní informace o následcích.

 • Růžena Kohoutová: Jsi skutečně obrazem toho, koho volíš?

  Ze sledování volebních preferencí se stala záliba ne nepodobná sledování kurzovních sázek. Ačkoliv pochybuji, že by si někdo (kromě novinářů či politologů) stáhl dobrovolně aplikaci do svého zařízení, na němž by hltal volební preference jednotlivých politických stran. Ovšem s ohledem na stále poměrně vysoké volební preference hnutí ANO, které vládne společně s ČSSD s podporou KSČM lze opět zmínit, že jde o jakýsi obraz společnosti. Co však tento…

 • Ondřej Dostál: PES-3 od čtvrtka a „malé“ svobody: Zpívání koled, sjezdovky, sportování v Sokole?

  Vláda oznámila, že od 3. prosince zmírní opatření na úroveň PES-3. Spory nad daty o počtu testů a pozitivních výsledků nechme protentokrát stranou. Mnohé občany, rodiny s dětmi, sportovce a malé podnikatele (autora nevyjímaje) hlavně zajímá, co bude od čtvrtka zakázáno či povoleno. V článku se podíváme na oficiální tabulku PES a konkrétní opatření, s pár právními komentáři a zlepšováky.

 • Heřman Chromý: Ze života Tarakana

  Dnes (27. 11. 2020 v 15.19 Tarakan (šváb, přezdívka Lukašenka) přijel s celou svou prezidentskou “suitou“ do 6. městské klinické nemocnice v Minsku, píše se v informačním telegrafickém kanálu „Bílé pláště“, které představují běloruskou lékařskou komunitu. Telegraficky dále uvádí, jak setkání s Tarakanem probíhalo. (t.me/belhalat_by/193 charter97.org/ru/news/2020/11/28/402118/)

 • Ivo Cerman: Bílá hora ve stínu islámu

  Dopustili se čeští stavové zrádného spojenectví s islámem? Neznámá historie českých kritiků islámu a osmanské vojenské intervence.

 • Olga Richterová: "Masakr" samoživitelů

  Vládní podpůrné programy, pomoc státu skupinám nejohroženějším krizí, situace samoživitelek a samoživitelů, která je "masakr", a dopad uzavření škol na rodinné rozpočty.

 

ČT24 - O čem se mluví