Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

středa 22. září­ 2021

22:39:02

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistAktuálně.cz - Blogy a názory
 • Václav Krása: Židovsko – křesťanská civilizace je u konce s dechem.

  Drtivá porážka v Afganistánu a ostudný úprk koaličních vojsk, no-go zóny v metropolích řady západních zemí, obrovské zvýšení zločinnosti ve švédských městech, které jsou dílem přistěhovalců z arabských a afrických zemí, neschopnost bránit se ilegální imigraci zcela nepřizpůsobivých přistěhovalců, jsou konkrétní mocenská selhání naší euro-atlantické civilizace.
  Současně můžeme sledovat obrovský úpadek vzdělanosti, kultury, prosazování…

 • Roman Ráž: Vždy připraven

  Dcera mě vyzvala, abych napsal pozdrav vnučce na prázdninový tábor. Děti pohledy, které jim
  přijdou, počítají a chlubí se jimi.

 • Olga Richterová: Do rodin! Věkový limit pro ústavy prošel Senátem

  Povedlo se i v Senátu, nyní se čeká na M. Zemana. Od začátku roku 2025 už by nemělo být možné děti do věku tří let umisťovat do “kojeneckých ústavů”. (Až na zákonem stanovené výjimky.) Právě toto období vývoje dětí je podle mnoha odborných studií zcela zásadní. Proto jsme se zasadili o to, aby malé děti nemusely vyrůstat v ústavech. Děti potřebují alespoň jednu stabilně přítomnou milující náruč.

 • Růžena Kohoutová: Ta naše překrásně rudá země

  Na co se člověk může spolehnout? Existuje řada konstant, mezi nimiž je například to, že Rusko bude stále radikálně potlačovat opozici, svobodu slova, lidská práva atd., což se stává i záležitostí, kterou opisují jiné politicky zaostalé státy. A že zaostalost postupuje ruku v ruce s naprosto nedostatečnou reflexí „národů“ vůči sobě samým a vůči svým dějinám, je jen úrodnou půdou pro hnědnutí a rudnutí, které se naší zemi skutečně nevyhýbá.

 • Jan Dvořák: Šibeniční termín od Bruselu, dodat Zprávu, se stihl (vize)

  Ve čtvrtek třiadvacátého před půl sedmou ráno se ve dveřích pracovny už pilně úřadujícího premiéra objevila, respektive nasunula se dovnitř, ministryně Dostálová.

 • Bohumil Sláma: Důchodci, nenechte se Babišem podplácet. Nenechte se korumpovat!

  Babiš vám, stejně jako komunisté po roce 1945, nedává se svého, ale z peněz nás všech.

 

ČT24 - O čem se mluví