Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

středa 29. května 2024

14:09:26

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistAktuálně.cz - Blogy a názory
 • Zdeněk Koudelka: Za Petra Fialy jako za Gustáva Husáka zavřou Slávka Popelku

  Policie na demonstraci proti vládě Petra Fialy 31. 1. 2024 u Úřadu vlády v Praze zadržela aktivistu Slávka Popelku. Hrozí mu vězení, protože za jiné protivládní vystoupení byl odsouzen k trestu odnětí svobody podmíněně odloženým a byl mu zakázán pobyt v Praze.

 • Radkin Honzák: Nominace Trumpa na Nobelovu cenu míru

  potěší všechny chcimíry u nás.

 • Martin Stanoev: Texty a jejich autoři

  Pokud některý z akademických textů získá pozornost veřejné debaty, poměrně často se jedná o diplomové práce politiků. Byl to případ kandidátů na ministra Taťány Malé (ANO) nebo Petra Krčála (ČSSD). V minulosti též byla například probírána závěrečné práce bývalého primátora Brna Romana Onderky (ČSSD). Tématem, vedle kvality těchto textů, byla oblast publikační etiky a původnost těchto textů.

 • Jan Klusoň: Co se změní na pracovním trhu v roce 2024?

  V roce 2023 byl prioritou firem nábor a schopnost udržet si své stávající zaměstnance. Letošní rok bude ve znamení posunu, jak technologického, tak sociálního. Firmy budou více využívat možností umělé inteligence i hybridní formy práce. Zajímavým trendem a důležitým tématem bude otázka platové transparentnosti.

 • Tomáš Řízek: Pippi a Chichi pojedou do Bologne!

  Ilustrace ke knize Pippi a Chichi budou na výstavě veletrhu dětských knih v Bologni reprezentovat Českou republiku.

 • Petr Janyška: Polské soudnictví plné nejasností a zmatků

  Léta vládnutí J.Kaczyńského přivedla soudy a prokuratury do chaosu, jaký si my nedovedeme představit a co nemá v Evropě obdoby. Nová vláda má co napravovat, prezident ale blokuje.

 

ČT24 - O čem se mluví