Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

pondělí­ 3. srpna 2020

13:58:59

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistAktuálně.cz - Blogy a názory
 • Václav Krása: Otevřený dopis Cyrilu Svobodovi.

  Milý příteli Cyrile,

  se zájmem jsem si přečetl Tvůj rozhovor v Parlamentních listech, který se věnuje ratifikaci Istanbulské úmluvy. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Cyril-Svoboda-o-Istanbulske-smlouve-K-nicemu-to-nezavazuje-nebezpecne-tendence-tam-nevidim-631975.
  Musím se přiznat, že Tvoje vyjádření mě natolik překvapila, že jsem se rozhodl reagovat otevřeným dopisem. Úvodem bych měl asi uvést, že se známe mnoho let, máme přátelské vztahy a…

 • Luděk Niedermayer: Koruna, krizová pomocnice?

  Na počátku dnešní krize směnný kurz koruny propadl z hladiny kolem 25,50 Kč za euro až na 27,50. Zejména odpůrci přijetí eura nešetřili chválou: "takto nám koruna pomůže překonat krizi".

 • Petr Robejšek: Čtyři mýty o globalizaci

  Píši o globalizaci hodně dlouho a patřím k těm, kteří dříve než ostatní rozeznali její úskalí i blížící se konec. Popsal jsem to ve dvou zásadních esejích, které vyšly v roce 2008 a 2009 ve Švýcarsku a posléze i česky v Dnes. V následujícím textu ukazuji, jaký podíl na škodlivosti globalizace nesou sociální vědy a dokládám to na čtyřech tézích, rozšiřovaných vědci a publicisty.

 • Vendula a David Zahumenští: Jak vyvrátit koronavirovou lež

  Protože jsme se nedočkali ochrany od Ústavního soudu a od vlády i většiny poslanců a senátorů slyšíme jen lži, je zjevné, že občané musí vzít běh věcí příštích do svých rukou. Hlas rozumných lidí zaznívá od počátku, ale média se ho snaží utopit k mišmaši zpráv, jejichž účelem je vyděsit lid, aby byl povolný a snadno se podvolil. V tomto blogovém příspěvku budeme shromažďovat (doplňovat) rozhovory a informace, které potvrzují, že jsme se…

 • Jiří Chýla: Reakce na úvahy europoslance Luďka Niedermayera o energetické koncepci

  Požádal jsem svého kamaráda a kolegu, jaderného fyzika Vladimíra Wagnera, o komentář k názorům Luďka Niedermayera o dostavbě Dukovan, obsažených v jeho dvou nedávných blozích. Vladimír Wagner je velmi aktivní popularizátor vědy, především jaderné a subjaderné fyziky a aktivní účastník diskuzí o budoucnosti jaderné energetiky u nás. Napsal také knihu o havárii japonské jaderné elektrárny Fukušima v březnu roku 2011. Nad jeho názory určitě stojí zato se…

 • Radkin Honzák: Jaak Panksepp – král mezi emočními neurovědci

  Před dávnými věky popadl řecký filosof Platon filosofickou sekeru a jedním rázným mávnutím rozpoltil člověka na tělo a duši.

 

ČT24 - O čem se mluví