Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

čtvrtek 16. července 2020

18:56:24

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistAktuálně.cz - Blogy a názory
 • Jiří Pehe: V boji s pandemií selhávají mužští populisté. Země v čele se ženami zatím ne jedničku

  Na sociálních sítích koluje tablo, které ve své horní části nabízí fotografie sedmi politiků, jejichž země neslavně vynikly nad zbytkem světa tím, že nezvládly boj s nemocí Covid-19. Všichni tito politici jsou muži: americký prezident Donald Trump, brazilský prezident Jair Bolsonaro, ruský prezident Vladimír Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron, španělský premiér Pedro Sanchéz, italský premiér Giuseppe Conti, a britský premiér Boris Johnson.

  V…

 • Čtenářův blog: Zastřel si svého covida

  Vláda podpořila senátní návrh na změnu ústavního zákona. Podle některých komentátorů nečekaně. Jistě, vláda musela překousnout, že návrh pochází od jinak nespolupracujícího senátu. Jakmile však pochopila, že každý populismus se hodí, smířila se s tím, že iniciativa tentokrát přišla z opoziční strany. Návrh prokazuje, jak si ODS stále není jistá svým vztahem k Evropské unii. Za vznikem iniciativy totiž stály obavy, že se nás EU bude snažit…

 • Lukáš Bůžek: IQ, geny a jiné svinstvo

  O rovnosti ve školství

 • Karel Hvížďala: Úředníci versus politici

  Étos normalizace plynule přešel do nového režimu, řekl nedávno Jacques Rupnik, a to se týká i postavení státních úředníků. To dokazují zcela zřetelně kauzy jako ta, nad kterou byl minulý čtvrtek v Praze vynesen rozsudek týkající se neoprávněné restituce Bečvářova statku. Obžalovaní Eva Benešová a Jan Horák byli zatím nepravomocně odsouzeni k šesti a sedmi letům vězení.

 • Markéta Gregorová: Rozsudek Evropského soudního dvora je vítězstvím pro soukromí evropských občanů

  Dnešní rozhodnutí Evropského soudního dvora je pokračováním dlouhé právní bitvy mezi evropským zákonem o soukromí a americkým zákonem o sledování. Rozsah rozsudku je omezen na osobní údaje, které jsou dobrovolně poskytovány z Evropské unie do USA (například používání aplikací amerických firem evropskými občany). Nicméně dnešní rozhodnutí bude mít důsledky pro firmy v Evropské unii a změní způsob přenosu obrovského množství našich osobních…

 • Jana Zwyrtek Hamplová: Na Pražský Hrad by měla usednout žena

  Čím dál víc na mne skáčou z médií různá jména. Čím dál víc jsem tázána, koho bych na Pražský hrad volila. A tak jsem se nad tím zamyslela. Nechci totiž volit tak, jako naposledy – menší zlo. Chci volit velké dobro. Pro tuto zemi.

 

ČT24 - O čem se mluví