Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

pondělí­ 3. srpna 2020

13:36:35

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Sport
 • Bikeři budou mít evropský šampionát v říjnu ve Švýcarsku

  Cyklisté na horském kole by přece jen měli mít letos mistrovství Evropy v olympijském cross country. Šampionát v Grazu v květnu zrušila pandemie koronaviru a pořadatelství se nyní ujali Švýcaři, kteří nejlepší evropské bikery chtějí přivítat od 15. do 18. října v městečku Monteceneri u Lugana.

 • Baník na Slovensku nevyhrál. Zahazovali jsme velké šance, mrzelo trenéra Kozla

  Fotbalisté prvoligového Baníku Ostrava na úvod přípravy na Slovensku remizovali s Nitrou 1:1 a prohráli se Zlatými Moravcemi 2:3. Druhé utkání ztratili i vinou dvou vlastních gólů Svozila a Holzera.

 • Maročan Dazza kvůli dopingu přišel o výhru v Pražském maratonu

  Marocký vytrvalec Mahdžúb Dazza přišel o vítězství z loňského Pražského maratonu. Dostal totiž čtyřletý distanc za doping kvůli nesrovnalostem v biologickém pase. Informovala o tom Jednotka pro bezúhonnost atletiky (AIU), která zároveň anulovala Dazzovy výsledky počínaje 4. květnem 2019.

 • Kouč Chrudimi po prohře: První půle s Libercem nám ukázala směr, kterým jít

  Lekce z produktivity. Tak shrnul trenér Chrudimi Jaroslav Veselý sobotní porážku 1:2 v přátelském utkání proti Liberci v Přepeřích. Po ní to druholigoví fotbalisté mají v přípravě na zápasy 1:1 - minulou středu totiž na hřišti ve Stolanech přehráli Pardubice.

 • Jsem spokojený, všichni noví hráči se předvedli, těší hradeckého kouče Frťalu

  Povedený vstup do zápasové části letní přípravy. Fotbalisté druholigového Hradce Králové porazili soupeře z nejvyšší soutěže, o výhře 1:0 nad Teplicemi rozhodl Pavel Dvořák. Trenér Zdenko Frťala má z výsledku radost, nijak ho ovšem nepřeceňuje.

 • Měla jsem těžší období v osobním životě. Teď Kudějová zase září, vyjela hry

  V roce 2015 byla mistryní světa. Na hrách v Riu pak dlouho jela o medaili. A po nich? Čtrnáctá, pátá, sedmá, dvanáctá, čtrnáctá a čtvrtá. To byla bilance Kateřiny Kudějové na evropských a světových šampionátech v olympijském mezidobí. Ke stupňům vítězů jen vzhlížela, prožívala složité chvíle v osobním životě, z pozice české jedničky ji dočasně sesadila Amálie Hilgertová. Ale to vše je minulost. V neděli v Praze-Troji třicetiletá žena zase zářila štěstím. Tokio, já už jedu.