Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

čtvrtek 16. července 2020

18:05:31

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Sport
 • Rittich si musí premiéru v play off NHL vybojovat v kempu Calgary

  Český hokejový gólman David Rittich zahájil sezonu NHL jako jednička brankoviště Calgary, před dohrávkou zámořské ligy přerušené pandemií koronaviru ale jistotu místa v zahajovací sestavě nemá. Flames dopředu avizovali, že při volbě brankáře budou postupovat stejně jako u hráčů v poli - v sérii kvalifikace do play off proti Winnipegu dostane přednost ten, jemuž lépe vyjde přípravný kemp.

 • Diváci ve Španělsku se v září na fotbalové stadiony ještě nevrátí

  Španělské ministerstvo zdravotnictví nepředpokládá, že by se fotbaloví fanoušci v září vrátili do hledišť stadionů. V zemi se znovu zvýšil počet nakažených koronavirem a úřady mají obavu, že by sportovní akce mohly situaci ještě zhoršit.

 • Bere 64 pilulek denně a výjimku nemá. Ale Washington svou hvězdu emancipoval

  Už se o peníze bát nemusí a může se rozhodnout skutečně svobodně. Úřadující šampioni ženské basketbalové ligy WNBA Washington Mystics budou platit svou hvězdu Elenu Delle Donneovou, i kdyby v letošní zkrácené sezoně nehrála. Nejužitečnější hráčka minulého ročníku, která se léta potýká s chronickou lymskou boreliózou, se obává o své zdraví kvůli možné nákaze covidem-19.

 • Kanadská pivotka Potterová prodloužila smlouvu v KP Brno

  Kanadská reprezentantka Emily Potterová bude i v příští sezoně hájit barvy basketbalistek KP Brno. Čtyřiadvacetiletá pivotka se dohodla na nové smlouvě, zatím se ale nemůže ke spoluhráčkám připojit, protože Kanada je kvůli současné situaci kolem pandemie koronaviru rizikovou zemí a nelze z ní cestovat do Česka. Brněnský klub o tom informoval na svém webu.

 • České Budějovice otestují francouzské bratry, Klhůfka a Baránka

  Francouzští bratři Gabin Ville a Malo Ville, další forward Pavel Klhůfek a obránce Marek Baránek se budou ucházet o angažmá v týmu nováčka hokejové extraligy Motoru České Budějovice. Jihočeši zahájí přípravu na ledě v pondělí v domácí Budvar aréně a kouč Václav Prospal bude mít v kádru na jejím startu přes čtyřicet hokejistů.

 • Bez horských kol, zato premiéra na Roubaix. Van der Poel se chystá na silnici

  Na horská kola to letos nevypadá. Cyklista Mathieu van der Poel svou pozornost pro příští tři měsíce zaměří pouze na silnici. „Kvůli Paříž-Roubaix jsem si byl v červnu poprvé projet i tamní kostkové sektory a těším se. Miluju obtížné závody,“ říká nizozemská hvězda.