Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

čtvrtek 1. ří­jna 2020

13:59:40

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Sport
 • Co bude s extraligou? Rozhodne se v pátek, kluby mají telekonferenci

  S velkým přemáháním přijaly hokejové kluby před týdnem omezení počtu diváků na stadionu na pouhou tisícovku. Teď přišla další rána: na extraligové zimáky nesmí od pondělí nikdo. Minimálně na čtrnáct dní. Jaký bude postoj nejvyšší soutěže? O tom se rozhodne na páteční telekonferenci.

 • Klec táhne i v nejistotě. Plný sál mě potěšil, říká Prstek

  Vyprodáno! Kouzelné slovo, na něž většině organizátorů sportovních akcí zbyly kvůli opatřením proti koronaviru jen vzpomínky. Michal Prstek ze Smash Gymu je však výjimka, galavečer zápasů v kleci GCF Cage Fight, který každoročně organizuje, měl plno i v této složité době. Povolených pět set lístků zmizelo už v předprodeji.

 • Sestře jsem vyčinila, že si mohla jeden gól odpustit, říká Galušková

  Tři zápasy v MOL lize má zatím s týmem DHC Plzeň za sebou házenkářka Dominika Galušková. V česko-slovenské soutěži Západočešky ještě nezakusily, jak chutná vítězství. Sedmadvacetiletá pivotmanka, která je se 13 trefami nejlepší střelkyní týmu, nicméně spatřuje ve hře slušný progres.

 • Plíšková: Takhle se nedá hrát. Letošní grandslamy? Náhoda to asi nebude

  Příliš rychlé, příliš jasné. I proto tenistku Karolínu Plíškovou její vyřazení z letošního Roland Garros donutilo k pořádné sebekritice. „Nemůžu vzít soupeřce to, že hrála dobře. Ale není důležité se bavit o ní. Ode mě to vůbec nebylo ani blízko k tomu, co bych chtěla a měla hrát,“ pronesla česká žebříčková jednička poté, co ji ve 2. kole přejela Jelena Ostapenková poměrem 4:6, 2:6.

 • My jsme hokejové město! Chomutov zahájil novou kapitolu velkolepě

  Hokejoví Piráti vtiskli do mantinelu motto My jsme hokejové město a chomutovští fanoušci hned dokázali, že není nadnesené. Vyprodali domácí premiéru v krajské lize proti Lovosicím, které Piráti bez milosti zmasakrovali 15:2.

 • Obr Petrášek poprvé v reprezentaci. Pracant a lídr, říká trenér Hašek

  Je důkazem toho, že nikdy není pozdě. Že i když máte ve fotbalovém životopise Roudnici, Kolín a Převýšov, za pár let můžete být klidně v reprezentaci. Tak jako Tomáš Petrášek. „Skvělý ofenzivní stoper. Hodil by se do všech top klubů v Česku,“ říká o něm jeho bývalý trenér Zdeněk Hašek, který ho vedl ve Viktorii Žižkov.