Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

pondělí­ 27. června 2022

04:31:53

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Finance
 • Umíte odhadnout, s jakým typem lidí pracujete? Typologie DISC napoví

  Jsou lidé, se kterými si rozumíme na prvý pohled, ale i ti, s nimiž si nerozumíme ani po čase. Psychologický nástroj, který v porozumění druhých pomáhá na pracovišti, je typologie označovaná jako DISC. Zaměřuje se na hlavní rozdíly lidí a jejich silné i slabé stránky. Čtyři typy osobností, s nimiž se můžeme setkat na pracovištích, přibližuje psycholog Jan Urban.

 • KVÍZ: Víte, na co si dát pozor při nákupu televizoru a jak jej reklamovat?

  Televizor je běžnou součástí domácností téměř po celém světě, a proto je dobré si osvěžit, na co máte při jeho nákupu nárok. Víte, kdo je zodpovědný za poškození při doručení nebo jaké se na přístroj vztahují záruky? Ověřte si své znalosti.

 • Mladí jsou při hledání práce náročnější a nebojí se říct si o vyšší platy

  Červen je doba maturit a státnic, řada mladých lidí právě úspěšně ukončila své studium. Jaké mají šance na trhu práce, přibližuje v rozhovoru pro iDNES.cz zakladatel StartupJobs Filip Mikschik.

 • Tipy, jak na rekonstrukci bydlení, abyste zbytečně netratili peníze

  Stále víc Čechů se pouští do rekonstrukce svého bydlení. Letos to podle průzkumu plánuje 41 % lidí. Někdo svépomocí, další s odborníky. Jak rekonstrukci financovat a na co myslet, abyste i v době vysoké inflace ušetřili? Jak sehnat dobrého řemeslníka? A co si ohlídat, abyste netratili?

 • Do pedálů šlape čím dál více lidí. Jak ošetřit s tím spojená rizika?

  Pohyb na kole je dnes masovým sportem. A výpravy na nich jednou z nejoblíbenějších víkendových i dovolenkových aktivit. Se začátkem prázdnin tak cvrkot přehazovaček ještě zintenzivní. Vyplatí se proto vědět, jak je to s pojištěním. Stát se totiž může cokoliv, i když jezdíte obezřetně.

 • Dvojí metr. Banky a pojišťovny měří jinak zdravým a nemocným

  Odhady lékařů hovoří o tom, že v Česku žije kolem 600 tisíc lidí se zhoubným karcinomem nebo s vyléčeným onkologickým onemocněním. I člověk po onkologické léčbě je pojistitelný a banky před ním nezavřou dveře ani při žádosti o hypotéku. Oproti lidem bez zdravotních problémů se ale přístup k této skupině klientů dost odlišuje.