Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

úterý 31. ledna 2023

14:32:26

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Finance
 • Termínované vklady jsou opět v kurzu. Zmapovali jsme ty nejlepší

  Inflace je stále vysoká. Za celý rok 2022 dosáhla průměrné hodnoty 15,1 % a je tak nejvyšší od roku 1993. Češi v reakci na to začali loni přelévat peníze z běžných účtů na lépe úročené produkty a do hry se po delší době dostaly opět i termínované vklady. Zájem o ně výrazně vzrostl. Zmapovali jsme ty nejlepší.

 • Když to v práci začne jiskřit... Co na to kolegové, šéf a paragrafy

  Zhruba pětinu produktivního života strávíme v práci obklopeni lidmi, s nimiž se vídáme více a intenzivněji než s vlastním partnerem a dětmi. Vznikají tak nejrůznější vztahy. Tajit lásku se šéfem? Věřit kamarádství s kolegou? Jak se na vztahy v práci dívají paragrafy i odborníci?

 • Jak fungují peníze v pracovní motivaci a čím může šéf víc nakopnout

  Motivace spolupracovníků patří k nejnáročnějším úkolům šéfů. Ve skutečnosti tento úkol příliš náročný být nemusí. Předpokladem však je, aby si vedoucí položil otázku, co v práci motivuje jeho samého. Co motivuje podřízené, se totiž od motivace šéfů nebude příliš lišit. Klíč k motivaci přibližuje psycholog Jan Urban.

 • Není všechno zlato, co se třpytí, až se ucho utrhne. Jak rozumíte příslovím?

  Možná si pamatujete tetu Kateřinu z Jirotkova Saturnina. Svou zálibou v příslovích, kterými komentuje každou situaci, otravuje okolí. Možná ale i vy občas nějaké přísloví použijete. Rozumíte jim správně? V dnešním kvízu si ověříte, jak jste na tom s jazykovou inteligencí.

 • Trus na hlavě, nešťastné přeposílání. Rady, jak vybruslit z trapasů v práci

  Stává se to pořád. Kdo v práci nikdy neudělal přešlap, ať hodí propiskou! Jsou situace – a naštěstí je jich většina –, z nichž se dá vybruslit s nadhledem. A když se stane taková bota, která zašlápne vaši kariéru? Nezbývá než se z ní poučit.

 • Hromadné řízení by pomohlo podvedeným, současný návrh ale šmejdy nepotrestá

  Každý třetí Čech se setkal s neférovým jednáním, které by se dalo řešit podáním hromadné žaloby. Vyplynulo to z průzkumu spotřebitelské organizace dTest. Návrh zákona je na stole. Přinese účinný nástroj na ochranu zájmů spotřebitelů? Na otázky iDNES.cz odpovídají vedoucí právního oddělení dTestu Petr Šmelhaus a ředitelka organizace Eduarda Hekšová.