Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

středa 29. května 2024

14:09:56

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Finance
 • Pozor na nové triky kyberšmejdů. Na dálku zjistí údaje o kartě a vyberou účet

  Internetoví útočníci nezahálejí a jsou stále větší experti. Taktiky, které volí, aby jim lidé naletěli a oni je mohli obrat o peníze, jsou propracovanější a zásluhou umělé inteligence i hůře rozpoznatelné. Na dálku jsou například schopni přimět klienty, aby jim umožnili vybrat peníze z bankomatu. A vylepšují také další finty, jak nalákat lidi na investiční podvody. Včetně podvodných telefonátů.

 • KOMENTÁŘ: Hypotéky ožívají. Vzít si úvěr na bydlení nyní, nebo ještě čekat?

  Hypoteční trh znatelně ožívá. Banky v dubnu poskytly hypoteční úvěry za téměř 22 miliard korun, to představuje meziročně o 100 procent více a je to i pětinový nárůst proti březnu letošního roku. Průměrná hypoteční úroková sazba klesla v dubnu z 5,19 na 5,10 procenta. Přijdou další poklesy? S čím je teď dobré počítat, když zvažujete nákup nemovitosti, přibližuje pro iDNES.cz Libor Ostatek, hypoteční expert společnosti Broker Trust.

 • Nejapné vtipy i citlivá data. Dávejte pozor, co v práci tisknete

  Není to neobvyklá situace: jdete k tiskárně, abyste si vytiskli prezentaci, a najdete tam cizí výplatní pásky, důvěrné informace o klientech, nebo dokonce soukromé dokumenty či korespondenci. Ano, přesně to se stalo 22 procentům lidí, kteří se zúčastnili průzkumu společnosti Canon.

 • Nemocenské pojištění OSVČ neláká, raději se spoléhají na sebe

  U pojistného krytí pracovní neschopnosti toho živnostníkům stát moc nenabízí. Způsob jeho výpočtu vede k tomu, že bývá velmi nízké – a ještě k tomu je vypláceno až od 15. dne. To navíc jenom v případě, že si jej živnostník platí alespoň tři měsíce.

 • Jak zvýšit svůj „tah na branku“ a zapracovat na úspěchu i kariéře

  Důvod, proč někteří lidé „nestíhají“, práce jim zabírá zbytečně moc času a zdržují občas i své okolí, nespočívá v tom, že jsou neschopní. Často jim chybí jen osobní efektivita. Tedy schopnost řídit svou činnost a udržovat i odpovídající tempo své práce. Tah na branku se dá ale zvýšit. Jak na to, vysvětluje psycholog Jan Urban.

 • KVÍZ: Víte, jak výhodně spořit na důchod a kam ukládat své peníze?

  Skoro tři čtvrtiny dnešních seniorů nejsou spokojeny s výší svého starobního důchodu a více než 60 procentům z nich peníze dokonce chybí. Mladším generacím proto vzkazují, aby přípravu na stáří nepodceňovali. Vyplývá to z průzkumu společnosti Fondee. Otestujte, co o spoření na důchod víte.