Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

středa 22. září­ 2021

22:39:41

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Finance
 • Vlastní bydlení je pro mnohé utopií, už i pro střední třídu

  Mít vlastní byt či dům se vyplatí. Pro třetinu Čechů je však takové bydlení stále větší utopií. Ceny nemovitostí jsou totiž vysoké. Pesimistická jsou i očekávání trendů v dalších pěti letech. Většina lidí se domnívá, že se ceny nezastaví. I přes růst cen jsou ale nemovitosti stále horkým zbožím a banky nestíhají schvalovat hypotéky.

 • Energošmejdi využijí poslední měsíce pro své řádění, varuje předseda ERÚ

  Poslanecká sněmovna schválila novelu Energetického zákona. Jaké změny pro spotřebitele přináší a znamená konec nekalých obchodních praktik? Nejen na tyto otázky odpovídá v rozhovoru pro iDNES.cz předseda Rady Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Stanislav Trávníček.

 • Bez přilby na kole riskujete nejen život, ale i výplatu pojistky

  Přilba na kole zachránila už nejeden život cyklisty, ale chrání i domácí rozpočty. Úrazy bez ochrany hlavy jsou totiž podstatně vážnější a s delší dobou rekonvalescence. Chybějící přilba při úrazu může navíc zkrátit i pojistné plnění z úrazového pojištění.

 • KOMENTÁŘ: Češi zachraňují peníze zlatem. Jak ale nakupovat chytře?

  Češi v poslední době podle nejnovějšího Barometru spoření zachraňují své úspory před inflací mimo jiné zlatem a stříbrem. Tyto drahé kovy drží stabilně svoji hodnotu, můžete je rychle přemístit, schovat nebo přeměnit zpět na peníze. Čím se u investice do drahých kovů řídit, rozebírá v komentáři investor Vladimír Brůna.

 • Dvanáct tipů, jak si téměř okamžitě zlepšit náladu

  Naše nálada je proměnlivá a okolností, které ji ovlivňují, je řada. Některé působí každodenně, jiné se objevují jen občas. Špatně náladě však lze čelit. Většinou k tomu stačí jen několik poměrně jednoduchých zvyků. Některé dokonce působí i preventivně. Dvanáct vědecky ověřených tipů, které náladu vylepší, přibližuje psycholog Jan Urban.

 • KVÍZ: Jak znáte banky? A co víte o pojištění vkladů?

  Baví vás svět peněz? Nebo jen rádi sledujete zpravodajství a máte sloní paměť? Vyzkoušejte si krátký kvíz, který otestuje vaše znalosti historie českého a československého bankovního prostředí.