Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

pondělí­ 25. září­ 2023

11:55:19

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Finance
 • Tipy pro zdravé rodičovství. Všechny informace, které rodiče potřebují, na jednom místě

  Portál Zdravé rodičovství je praktickým průvodcem všech maminek a tatínků. Najdou zde spoustu užitečných rad pro zdravý vývoj dítěte. Pojištěnci Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR mají přístup ke všem online kurzům a podcastům s odborníky zdarma.

 • Psycholog radí, jak odpovídat na nejčastější otázky při pohovoru

  Nezaměstnanost je v Česku nízká a řada firem hledá nejrůznější odborníky. Pokud zvažujete hledat si novou pracovní příležitost a navýšit tak i svůj příjem, vyplatí se na pracovní pohovor dobře připravit. Personalisté totiž pokládají při rozhovoru s uchazeči velmi podobné otázky. Jak na ně odpovědět, abyste zapůsobili co nejlépe, vysvětluje psycholog Jan Urban.

 • KVÍZ: Víte, jak na změnu zdravotní pojišťovny?

  Chcete přejít k jiné zdravotní pojišťovně, protože třeba nabízí pro vás vhodnější benefity? Změna je možná a není ani nijak složitá. Jen pokud plánujete přechod od nového roku, máte nejvyšší čas. Víte, jak na to? Komu změnu nahlásit? Nebo jak často máte nárok na preventivní prohlídku? Ověřte si své znalosti v dnešním kvízu.

 • Začínali s jedním výrobkem. Dnes jich mají čtyři stovky a prodávají i do světa

  Na trhu jsou více než třicet let. AG Foods založil Jiří Jízdný v roce 1990, začínal přitom s jediným produktem. Ten společnost vyrábí dodnes, zároveň má v portfoliu dalších 400 originálních výrobků. Jen vedení rodinné firmy se mění, dnes jí šéfuje jeho vnuk.

 • Drahota změnila nakupování Čechů, obchodníci začínají s cenami brzdit

  Inflace je v Česku stále vysoká, meziročně se drží na úrovni 8,5 procenta. Nakupování v akčních nabídkách a ve slevách se stalo doslova celonárodním koníčkem. Na ceny v maloobchodě nehledí snad jen ti, kdo mají nadstandardní příjmy nebo nemají čas. Drahota zároveň změnila nákupní chování Čechů v kamenných obchodech i v e-shopech, což začíná mít efekt.

 • Vytopený byt? Jen pojištění domácnosti na něj zdaleka nemusí stačit

  Nejen velké havárie způsobené třeba prasklým odpadem ve zdi, ale i zdánlivé drobnosti, jako jsou prasklá hadička pod dřezem nebo u k WC, mohou v domě či bytě způsobit rozsáhlé škody. Klidně i za milion korun, zvláště když voda poteče delší dobu. S jejich úhradou pomůže pojištění. Ale jaké? Je jich totiž víc! Ověřili jsme, která je dobré mít a kdy a jak zafungují.