Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

sobota 2. března 2024

04:34:07

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Finance
 • Příběh nejen o tekutých trnkách. Reportáž z Vizovic

  V království slivovice Rudolfa Jelínka vyrobí šest milionů lahví pálenky ročně, část produkce putuje do 40 zemí světa. Jak ovocný destilát vzniká a proč se jeho výroba na konci 19. století rozjela právě ve Vizovicích?

 • Advokát: Za duševní újmu získali pozůstalí milionové odškodnění

  Pryč je doba, kdy po nezaviněné autohavárii dostali pozůstalí od pojišťovny za duševní újmu nízkou částku nebo vůbec nic. „Lidé si více ověřují, jaké nároky mohou požadovat,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz advokát Jaroslav Zeman z advokátní kanceláře Spring Walk. Zároveň vysvětluje, kolik může odškodné činit, kdo na něj má nárok a na co se připravit, když dojde k soudu.

 • Byt na investici: před pár lety sázka na jistotu. A co dnes?

  Investice do nemovitosti je v našich končinách dlouhodobě považovaná za bezpečnou. To platí stále. Obezřetnost je přesto namístě. Ne každý byt musí být totiž nutně dobou investicí. Naopak by se mohl stát i vaší noční můrou. Na co si tedy dát pozor? A jaké další možnosti investování do nemovitostí vzít případně v potaz?

 • Přeplatek na energiích 25 tisíc dodavatel nevrátil, zálohy nesnížil

  Na začátku roku dodavatelé energií zasílají vyúčtování elektřiny a plynu. Jak má být doručeno a co musí obsahovat? Kdy musí být vyrovnán přeplatek a co dělat, pokud s vyúčtováním nesouhlasíte?

 • Firmy jsou absolventům nakloněné. Co od nich očekávají?

  Současná doba absolventům poměrně dost nahrává. Nezaměstnanost je minimální. Hlad po zaměstnancích naopak velký. Firmy proto mladé lidi po škole rády přijímají, samozřejmě na juniorské pozice. Následně je ale ve firmě nedrží za každou cenu. Koho si v týmu zaměstnavatelé rádi ponechají? A s kým se naopak raději rozloučí?

 • Daně 2023: Od jakých příjmů se podává přiznání. Limity jsou mírnější

  Růžové formuláře budete vyplňovat a daně platit, pokud jsou vaše přivýdělky vyšší než stanovené hranice. Ty jsou různě vysoké, podle toho, jaký je to příjem a kdo ho za rok 2023 získal.