Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

čtvrtek 16. července 2020

19:38:48

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Revue
 • V prestižním plavkovém magazínu se poprvé představí transgender modelka

  Brazilka Valentina Sampaio (23) si připsala další prvenství. Byla první transgender modelkou na titulce francouzského vydání Vogue, první transsexuálkou předvádějící prádlo Victoria's Secret a nyní bude i v plavkovém magazínu Sports Illustrated.

 • Vojtek bude potřetí tatínkem. Těhotenství s manželkou tajili půl roku

  Budoucím přírůstkem do rodiny se pochlubili manželé Petra (32) a Roman (48) Vojtkovi. V listopadu se jim narodí první miminko. Herečce se podařilo těhotenství utajit, přitom je už v šestém měsíci. Zda to bude kluk, nebo holka, zatím neprozradili. Novinku už ale oznámili kolegům v divadlech.

 • Maminy chtějí uspět v soutěži krásy. Jak se vám finalistky Missis líbí?

  Soutěž krásy pro maminky zná své finalistky. O titul Česká Missis 2020 zabojuje deset soutěžících, které se představily i s dětmi. Vítězky se kromě nových zkušeností mohou těšit na ceny, jako je rodinný vůz, exotická dovolená nebo vybavení do domácnosti v celkové hodnotě přes půl milionu korun.

 • Tři Dejdaři. Ital ze Slunce, sena se po 30 letech opět objeví ve filmu

  Otec Vlastimil, syn Martin a vnuk Matěj. Tři generace Dejdarů se sešly při natáčení nového filmu Stáří není pro sraby. Vlastimila Dejdara (90) diváci pamatují coby prezidenta italského JZD z filmu Slunce, seno, erotika, Matěj (21) má pár filmových zkušeností, ale profesionálem je jen Martin Dejdar (55).

 • Muži začínají vypadat jako pitomci, konstatuje Jakub Prachař

  Budu se chovat sobecky, říká o svých nejbližších plánech. Raduje se z dalšího titulu fotbalové Slavie, ale zároveň se rozvádí, malou dcerku má ve střídavé péči a to, co se o něm píše, nechává bez povšimnutí. „Mlčet je lepší obrana než všechny ty výmysly a lži vyvracet,“ míní Jakub Prachař.

 • Další rozvod v rodině Karla Gotta. Manželství nevyšlo ani mladší dceři

  Když Ivana Gottová na hrob Karla Gotta umístila vzkaz k jeho nedožitým 81. narozeninám, přáli mu na něm ona, jeho dcery a také vnuci. Nebyla tam podepsaná nejstarší dcera Dominika, která s rodinou moc nevychází, ani Gottův zeť Jan Kovařík. Podle bulváru se s ním zpěvákova druhá dcera Lucie rozvádí.