Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

středa 29. května 2024

13:16:21

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Hobby
 • Houbaři nosí z lesů první hříbky. Mapa ukáže, kam jít

  Meteorologové nepředpovídají jen počasí, na základě měření stovek jejich stanic zkoušejí předpovídat i růst hub. Oblíbená mapa pravděpodobnosti růstu hub Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) odstartovala v pondělí do své čtvrté sezony.

 • Milovníci asijské kultury si zahradu vyladili čistě podle svých představ

  Když manželé z malebné obce od Příbrami dokončili před 28 lety výstavbu svého rodinného domu, začali ruku v ruce budovat také zahradu. V jakém stylu 600 metrů čtverečních svého pozemku ztvární, na tom se jako milovníci asijské kultury shodli.

 • O vítězi soutěže Česko na grilu rozhodlo klání ve volném stylu

  Tři soutěžní dvojice se utkaly ve finále Česko na grilu. Tentokrát neměly jasné zadání. Žádná žebírka, ryby, čína či dezerty. Tentokrát měli soutěžící vymyslet hostinu s tím, aby ukázali, co je v nich nejlepšího a předvedli, jak během soutěže pokročili.

 • Zařiďte si v zahradě vlastní koberec medvědího česneku pro příští jara

  Nemusíte drancovat parky či lesy, s košíkem a nůžkami si můžete příští jaro vyběhnout pro medvědí česnek na vlastní zahradu. Tedy pokud pro něj najdete místo na vlhčím zastíněném místě. Klidně ho můžete vysadit i do trvalkového záhonu třeba s čemeřicemi nebo využít jeho skvělého soužití s kobercem lesních jahod.

 • KVÍZ: Kolíčky na prádlo, nebo posvátný gong? Poznejte produkty z e-shopů

  V internetových obchodech najdete tisíce drobnůstek, o kterých na první pohled ani nemusíte tušit, že by vám mohly být v domácnosti nějak užitečné. Přitom je koupíte za několik desetikorun. Poznáte podle obrázku, k čemu slouží nabízený produkt?

 • Osiřelý vnitroblok bytového domu ležel ladem, teď je to sdílený zelený ráj

  S generační výměnou obyvatel bytového domu v centru Českých Budějovic přišla na konci první dekády nového tisíciletí i chuť něco udělat se smutným osiřelým kusem travnaté plochy ve vnitrobloku. Od myšlenky přešlo osazenstvo domu i k činům a dnes si tu děti i dospělí užívají zelenou oázu, kde nechybí posezení, domeček pro děti, houpačka či sušák na prádlo.