Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

středa 6. prosince 2023

04:47:27

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Hobby
 • Libický stavěl v tiny housu kuchyň podle vlastního návrhu. Návody čte napůl

  Pepa Libický opět trochu pokročil v budování svého pojízdného tiny housu v rámci pořadu Libovky na Primě. Tentokrát se pustil do stavby kuchyně.

 • Tomešovy rozverné Vánoce

  Alkohol pod stromeček? Ne, raději knihu! A co třeba zrovna žhavou novinku od brněnského spisovatele a komika Pavla Tomeše? Autor humorných povídek se pro Speciál Náš kraj naladil na sváteční notu a ponořil se do ostrého vánočního dotazníku.

 • Život máme ve svých rukou. Pro mě je sklenice vždy poloplná, říká Maršálek

  Josef Maršálek je mistrem svého řemesla a o svůj cukrářský um se podělil už v pěti knihách. Právě mu vychází šestá, věnovaná ingredienci, které není těžké propadnout. Čokoládě. Stejně tak naplno se do minulé soboty věnoval své účasti ve StarDance, a zřejmě všemu, do čeho se pustí. Prostě si svého života užívá na plný plyn a radí to i všem ostatním.

 • Firmy si uvědomují význam investicí do digitalizace

  „Finanční aspekt hraje zásadní roli v procesu rozhodování o digitalizaci a firmy pečlivě zvažují své finanční možnosti a zdroje, speciálně v době zvyšujících se nákladů na vstupy,“ říká předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Asseco Solutions Ing. Jiří Hub.

 • Letos budou Vánoce zase krásnější

  Svařák, rybí polévka, punč, ale také ruské kolo, kluziště nebo vánoční autovláček. Ta největší města v západních Čechách se chtějí o letošním adventu předvést.

 • Zamrzlý zámek určitě nerozmrazujte horkou vodou. Víc pomůže pravidelná údržba

  Zamrzlý zámek dokáže pěkně potrápit. O to víc, když zrovna spěcháte do práce na schůzku, potřebujete zavézt děti do školy nebo si na chalupě chcete zatopit dřevem z kůlny – která je ovšem nedobytná.