Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

úterý 6. června 2023

04:08:36

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Hobby
 • Nešťastný vztah si máma tří dětí kompenzovala nákupy. Až zarovnala byt

  Představte si, že bydlíte v krásném velkém domě na okraji Prahy, ale v podstatě si nemůžete pozvat nikoho na návštěvu, protože by si neměl ani kam sednout. Všechno máte zarovnané věcmi, včetně sedačky v obýváku či kuchyňské linky. Někoho někam posadit a udělat mu kafe je pro vás prostě téměř neřešitelné.

 • Za bezdrátovou robotickou sekačku si trochu připlatíte. Ale víc si vyhrajete

  Robotické sekačky jsou stále populárnější volbou pro údržbu zahrad a trávníků. Jejich schopnost autonomního sečení a časová úspora přitahují majitele domů i komerčních prostor. Při výběru robotické sekačky je důležité vzít v úvahu několik faktorů, včetně velikosti plochy, kterou chcete sekat, a preferovaného způsobu řízení sekačky.

 • Osm milionů lidí ročně

  „Je třeba být moderní a nebát se inovovat,“ říká šéfka Galerie Šantovka Michaela Mitáčková.

 • Města se mění v divočinu. Divokým zvířatům se v nich líbí a mají dost žrádla

  Rodina divokých prasat na bohnickém hřbitově, liška lovící u Vyšehradu. Do Prahy i dalších měst se stále častěji stahují obvykle plachá zvířata. Důvod? Žádní myslivci, hodně skrýší i dostatek jídla, vypočítává týdeník 5plus2.

 • Zahradu obehnali plotem jen kvůli srnám, výhled na Beskydy je nikdy neomrzí

  Zhruba 160 let starý dům na Frýdecko-Místecku, s pozemkem větším než 3,5 tisíce metrů čtverečních, koupili manželé z Ostravy v roce 2010. Spolu s rekonstrukcí domu se pustili i do budování zahrady nejen kolem domu a garáže s dílnou. Pěstují i zeleninu a starají se o včely, tedy i o to, aby se měly na čem pást.

 • Podle Maršálkovy finty upečete skvělý kubánský dort z litého těsta

  Co víc by mohlo patřit k cukrařině než načančaný dort. Vždyť je to disciplína sama o sobě a ne každá domácí pekařka si ně něj troufne. Zase tak složité to však není a cukrář Josef Maršálek nemá problém se podělit o své zkušenosti, jak upéct dort příjemné konzistence, který udělá radost a bude skvěle chutnat.