Podepsáním dohody o zdrojích Ukrajina splnila téměř vše, co na ní záviselo v rámci Trumpova mírového plánu. Konkrétně se dohodla na příměří (již v březnu) a začala implementovat dohodu o podzemí.
Vietnamské trauma prezidenta Spojených států Donalda Trumpa znovu řídí americkou zahraniční politiku a podle britského novináře a historika Thea Zenoua z Cambridge University žene svět do nové katastrofy.
<< OTÁZKA TÝDNE >> V prvních dvou částech textu (zde, zde a zde), který byl ve zkrácené podobě prosloven na konferenci Společenské aspekty Green Dealu, jsem se pokusil ukázat, že vědecké zpochybnění Green Dealu (a vlastně jakákoliv racionální argumentace) nemůže být účinné.
Z původního průmyslového jádra Evropy se stává závislý dovozce. Továrny mizí, know-how se vytrácí a soběstačnost je jen slovo ve vládních strategiích. Česká republika, jako montovna Evropy, stojí na nejistých základech.
V roce 1928 provedl britský lékař Frederick Griffith sérii pokusů, které měly objasnit mechanismus bakteriální infekce. Jeho experimenty však nečekaně odhalily existenci „transformujícího principu“, jenž umožňuje přenos genetických vlastností mezi bakteriemi. Tento objev se stal klíčovým milníkem v pochopení DNA jako nositele dědičné informace.
Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...
Pracovní kolotoč na zeleninové zahradě v květnu pokračuje, nicméně pomalinku začnete sklízet i první plody svého snažení v letošní sezoně. Jaké práce, termíny i principy si v květnu ohlídat, aby se vaší zelenině dařilo?
Majitelé psů hodnotí své pouto se svými mazlíčky jako uspokojivější než vztahy s přáteli, partnery a dokonce i s vlastními dětmi, jak ukázala nová studie. Výzkumníci z maďarské Eötvös Loránd University zjistili, že majitelé psů vnímají hlubší lásku a méně konfliktů ve vztahu se svými psy než v jiných sociálních vazbách a považují je za nejlepší zdroj společenství.
Máme tu květen, měsíc lásky a teplých dní, které lákají ven. Nás i naše zvířecí parťáky. Takže foťte o sto šest a pochlubte se tím nejlepším snímkem ostatním. Stojí to za to. Partnerem soutěže se stala česká rodinná firma Brit a tři vítězové se mohou sami rozhodnout, zda dají přednost kvalitnímu krmivu pro psího nebo kočičího parťáka.
Dubnové hlasování o nejroztomilejší mazlíčky měsíce je u konce a my vám můžeme představit šťastné výherce gurmánského krmiva a dalších hodnotných cen od značky PRO PLAN. Zkrátka nepřišli ani hlasující, čtyři vylosovaní dostanou knížky. Chcete se také zapojit do dalšího kola ankety? Je to snadné, stačí poslat fotku svého mazlíčka.
Májka se na našem území staví již po staletí, a to vždy 30. dubna. Co stojí za vznikem této tradice, která se překrývá s dnem pálení čarodějnic? Proč se staví májka? A co tato tradice symbolizuje?