Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

středa 6. prosince 2023

05:06:20

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Ekonomika
 • Levnější železniční stavby. Projekty s pevným cenovým stropem zafungovaly

  Po řadě projektů, které se proti očekávaným cenám prodražily, dorazilo na českou železnici slibované zlevnění. Konkrétně Správa železnic představila sedm nových tendrů, v nichž nejnižší podaná nabídka zůstala pod odhadovanou cenou projektu nebo ji překročila jen o několik málo procent.

 • Konec týrání na jatkách. Ministr chystá povinné kamery a vysoké pokuty

  Kopání do zvířat, tahání krav a prasat za uši, střelení krávy jatečnou pistolí, po kterém dlouze umírala. To byly praktiky z jatek v Českém Dvoře u Knyku na Havlíčkobrodsku, které letos v létě zveřejnil spolek Zvířata nejíme. A krátce poté další podobný případ z Dolních Heřmanic na Žďársku donutily přehodnotit státní správu ke zvážení povinných kamer na jatkách.

 • Český startup chce změnit realitní trh. Zapojí i umělou inteligencí

  Český realitní trh je v současné době roztříštěný a zaměřený zejména na práci s nabídkou nemovitosti. Realitní makléři pod náročností a množstvím administrativy často nestíhají to nejdůležitější: kvalitní péči o klienta. Na tyto nedostatky reaguje nová platforma Igluu, která si klade za cíl pomoci realitním makléřům a jejich klientům a digitálně je propojit, například zapojením umělé inteligence.

 • Dodavatelé si chtějí udržet vysoké zisky, odmítá Stanjura růst cen potravin

  Ministr financí Zbyněk Stanjura nevidí důvod, proč by se měly od ledna příštího roku zdražovat potraviny. Odmítá argumenty, že k tomu povede mimo jiné vyšší zdanění firem nebo změny v zákoníku práce. Podle Svazu obchodu a cestovního ruchu (SOCR) povede ke zdražení potravin růst cen dodavatelů, kteří plánují zvyšovat ceny o pět až deset procent.

 • Kvůli investičnímu životnímu pojištění hrozí milionům lidí potíže, varuje spolek

  Neplatné smlouvy investičního životního pojištění mohou způsobit, že klienti pojišťoven budou státu vracet desítky miliard korun, varuje člen výboru spolku Podvedení klienti Jiří Chvojka. Peníze by následně museli po pojišťovnách vymáhat, říká v rozhovoru pro iDNES.cz.

 • Desetina lidí pořizuje vánoční dárky na poslední chvíli, ukázal průzkum

  Vánoční dárky budou letos Češi pořizovat až v první polovině prosince, vyplývá z průzkumu společnosti CZC, ve kterém to uvedlo více než 40 procent respondentů. Více než desetina z nich bude vybírat dárky k Vánocům až v posledním týdnu či deseti dnech.