Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

středa 8. prosince 2021

07:06:59

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Ekonomika
 • PRŮZKUM: Online marketingu dominuje Facebook. Firmy ho však někdy neumějí využít

  Vyrobit umí kdekdo, ale prodat jen málokdo. Teď, kdy lidé více „žijí“ ve virtuálním světě, to platí snad ještě výrazněji. Malé i velké firmy proto hledají cesty, jak na síti nejlépe oslovit své zákazníky. Online marketing je dobře měřitelný a firmy toho využívají, ukázal průzkum pro MF DNES.

 • Green Deal mění pravidla hospodářské soutěže, říká šéf antimonopolního úřadu

  S blížícím se předsednictvím České republiky v Radě Evropské unie se společně s chystaným Green Dealem začíná hovořit i o změně pravidel hospodářské soutěže. To, co je zelené, bude více chráněno, v extrémním případě i když kvůli tomu dojde ke zvýšení ceny a nákladů, říká předseda ÚOHS Petr Mlsna.

 • Firmou roku je vývojář řečové analytiky. Mezi živnostníky uspěla obuvnice

  Soutěž IBM Firma roku pro rok 2021 ovládla společnost Phonexia, která se zabývá vývojem technologií pro řečovou analytiku a hlasovou biometrii. V soutěži Moneta Živnostník roku 2021 uspěla obuvnice Eva Klabalová. Výsledky 16. ročníku soutěže, jejímž posláním je podpora malého a středního podnikání v Česku, byly vyhlášené v úterý večer na pražském Žofíně.

 • Dánský startup vyvíjí technologii na uchovávání energie. Skladuje ji v soli

  Dánský startup přišel s unikátní technologií. Vyvinul totiž systém, který dokáže uchovávat energii v soli a to za minimální náklady a jen s velmi malou ztrátou. Na celý projekt nyní dostal milionové dotace od sponzorů, mezi nimiž je i nejbohatší Dán.

 • Emiráty mění dny, kdy bude víkend. Chtějí nalákat zahraniční investory

  Spojené arabské emiráty přesouvají víkend. Zatímco doposud byl v Emirátech víkend v pátek a sobotu, od ledna bude v zemi víkend připadat na sobotu a neděli, což může rozhodit dynamiku obchodu v Perském zálivu, ale zároveň přilákat nové zahraniční investory.

 • Evergrande je zas o něco blíž krachu, třicetidenní lhůta vypršela

  Ačkoli se už pár měsíců předpokládá, že čínský developer Evergrande nevyhnutelně směřuje do bankrotu, dosud se mu dařilo vždy na poslední chvíli všechny závazky zaplatit. Zlom nastal v pondělí; firmě vypršela třicetidenní lhůta na zaplacení úroků ze zahraničních dluhopisů ve výši 82,5 milionů dolarů. Jenže přinejmenším někteří držitelé dluhopisů své peníze neobdrželi, uvádí zdroje agentury Reuters.