Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

úterý 6. června 2023

04:27:35

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Ekonomika
 • Domácnosti s nízkými příjmy mají šanci na fotovoltaiku. Odborníci poradí, jak na to

  Energetické úspory pro každého – takový je cíl programu Nová zelená úsporám (NZÚ) Light. Díky němu mohou na rozdíl od standardního programu Nová zelená úsporám získat nízkopříjmové domácnosti příspěvek na snížení nákladů na energie. Dokonce je možné získat dotaci před realizací projektu, aby domácnost nemusela zajišťovat financování z vlastních zdrojů.

 • Izrael by mohl pomoci, Česko však se založením expertního think-tanku váhá

  Eitan Adres je vedoucí výzkumný pracovník institutu Samuela Neamana (SNI), poslední dva roky pomáhal, aby i Česko mělo nezávislý think-tank, který sdružuje odborníky z různých oblastí. Cílem je poskytovat doporučení či analýzy pro vládu i samosprávy tam, kde se vyžadují informovaná rozhodnutí.

 • Žádné plasty, ruční šití. Majitelka butiku prodává i přes sto let staré šaty

  Oblečení a doplňky z obchůdku v pražských Holešovicích pamatují hodně, zákazník však okamžitě pozná, že nevstupuje do nějakého second handu. Část oděvů je ušitá ještě za první republiky, některé dokonce za monarchie. Nosit se ale dají dodnes. A podle sběratelky a majitelky butiku Anežky Tary Znamenáčkové jsou ve srovnání s kusy prodávanými dnes ve fast fashion řetězcích rozhodně kvalitnější.

 • Podvod, obcházení zákonů. Americké úřady žalují kryptoměnovou burzu Binance

  Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) žaluje největší kryptoměnovou burzu Binance a jejího zakladatele a šéfa Changpeng Zhaa. Viní je z porušení federálních zákonů o cenných papírech. S odkazem na soudní záznamy o tom informuje agentura Reuters. Největší kryptoměna bitcoin v reakci oslabuje.

 • Kvůli nové pozici si hledám bydlení, říká manažer kojetínské pobočky Amazonu

  Zanedlouho se otevře distribuční centrum Amazon v Kojetíně u Přerova. V těchto dnech se proto několik českých pracovníků připravuje v polských Hlivicích u Katovic, aby mohli společně spustit kojetínský provoz. Jedním z nich je také Jiří Konečný, manažer oddělení vychystávání zboží, které bude mít v kojetínském Amazonu na starosti. Redakci iDNES.cz popsal, co všechno ho před nástupem na nové místo čeká.

 • Stanjura: Aby se šetřilo, potřebuje Finanční správa systém za stovky milionů

  Finanční správa potřebuje nový moderní informační systém, aby mohla být „štíhlejší“ a zároveň efektivnější, řekl dnes po jednání s generální ředitelkou Generálního finančního ředitelství Simonou Hornochovou ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Kromě této investice, která podle Stanjury dosáhne vyšších stovek milionů korun, probíral s ředitelkou i pokrok, kterého dosáhla za prvních sto dní od nástupu do funkce.