Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

pátek 16. dubna 2021

09:29:11

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Ekonomika
 • Podpořte kultivaci exekucí, vyzval Babiš poslance ANO

  S neobvyklou prosbou se před hlasováním o exekucích obrátil na poslance hnutí ANO jeho předseda a premiér Andrej Babiš. Vyzval je k podpoře návrhů, jež mají směřovat ke kultivaci exekucí, a pozastavil se nad tím, že se o ně nezasadili už dříve.

 • ČNB souhlasila se zvýšením podílu PPF v Monetě na 28,36 procenta

  Tanemo ze skupiny PPF obdrželo souhlas České národní banky ke zvýšení svého podílu v Moneta Money Bank na 28,36 procenta. Tanemo v dobrovolném veřejném návrhu na odkup akcií Monety přijala od jejích akcionářů souhlas s nabídkou předpokládající odkup 141,723.860 akcií. Cena za odkoupené akcie by dosáhla 11,3 miliardy korun, oznámila v pátek PPF.

 • Čína hlásí rekordní meziroční vzestup ekonomiky. Analytici jsou opatrnější

  Čínská ekonomika vykázala v prvním čtvrtletí letošního roku prudký meziroční růst o 18,3 procenta. Podle portálu BBC je to největší skok ve vývoji hrubého domácího produktu Číny od roku 1992. Oznámený vzestup však podle mnoha odborníků zveličuje srovnání s prvním čtvrtletím loňského roku, kdy Čína naopak zaznamenala největší ekonomický pokles za několik desetiletí. Ve srovnání s posledním čtvrtletím roku 2020 je to nárůst jen o 0,6 procenta.

 • Za zboží si připlatíme. Firmy drtí drahé materiály, promítnou je do cen

  Už delší dobu se výrobci po celém světě potýkají s nedostatkem čipů. K nim se však v posledních týdnech přidávají problémy s chybějícími dodávkami plastových či kovových materiálů. Pokud jsou někde k dispozici, jde cena prudce nahoru. A to i o desítky procent. Zdražení vstupů se časem promítne i do cen pro konečné spotřebitele.

 • Většina evropských peněz pro dráhy poteče do betonu

  Peníze z Evropského fondu obnovy půjdou pouze do betonu, stěžují si železniční dopravci. Množství peněz, které si z půjčky na oživení hospodářství jednotlivých zemí po pandemii ukousne odvětví dopravy, se proti původním odhadům výrazně smrsklo.

 • Šlapat v kostkách lega? V hravých teniskách od Adidasu to má být radost

  Šlápnutí na kostku lega dostává nový význam. Namísto bolestivé zkušenosti z napíchnutí se na ostrou hranu kostičky to má být ale zábava a designová záležitost. Výrobce sportovního oblečení Adidas minulý čtvrtek spustil prodej nových tenisek. Připomínají běžné běžecké boty, na boku však mají plastové pásky, do kterých lze vložit kostky lega. A nejsou určeny pouze pro děti.