Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

pondělí­ 27. června 2022

04:21:36

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Kultura
 • RECENZE: Jaroslav Rudiš navázal na Winterberga. V novince píše o ztrácení

  Spisovatel Jaroslav Rudiš má letos v červnu padesát let, a tak se rozhodl, že to oslaví – jak jinak než novou knihou. Dal jí název Trieste Centrale a napsal ji rovnou v němčině. Stejně jako předchozí Winterbergovu poslední cestu, svůj doposavad nejrozsáhlejší román, vydaný česky v loňském roce.

 • GLOSA: Underworld na Metronomu roztančili každého, kdo šel kolem

  Hlavní hvězdou třetího dne festivalu Metronome byla britská taneční dvojka Underworld, značný zájem publika vzbudil i program Symfomig 21 nebo vystoupení skupiny Alice s Danem Bártou.

 • Podívejte, inspektor Lestrade! Karlovarský festival den po dni

  Nejen velké oscarové hvězdy jako Benicio Del Toro či Geoffrey Rush a nejen hity jiných festivalů budou od 1. července k vidění v Karlových Varech. Zážitky všeho druhu nabízí každý z devíti dnů na největší filmové akci v Česku.

 • Jo Nesbo je na mě někdy už trochu moc, říká autorka thrillerů Lapena

  Jméno spisovatelky Shari Lapeny se v Česku objevilo poprvé v roce 2016. Netrvalo dlouho a stala se jednou z nejčtenějších autorek thrillerů u nás i za hranicemi. Prahu navštívila, aby představila novinku Nepříliš šťastná rodina. Vypráví o brutální vraždě manželského páru, která se odehraje pouze několik hodin poté, co je na večeři navštíví jejich děti.

 • Temnota ve mně bude vždy. Ale chci se vydat světlejší cestou, říká Dusilová

  Na to, že má na kontě devět hudebních cen Anděl, ji rádia hrají pohříchu málo. Zřejmě proto, že jak sama Lenka Dusilová uznává, posluchačům nejde vždy úplně po srsti. Poslední roky ve své hudbě zpracovává otazníky a tajemství z pohnuté rodinné historie. V rozhovoru říká, že to chce změnit. Vypráví o svém dětství, vyrovnávání se s absencí otce i pozdějším vyčerpání.

 • OBRAZEM: Druhý den Metronomu byl ve znamení „bouřlivého“ čekání na Becka

  Po slunném dni dusno, liják a bouřky. Tak by se dal charakterizovat sobotní festivalový den Metronomu. Už to téměř vypadalo, že kvůli neutuchajícím bouřkám hlavní hvězda Beck vůbec nevystoupí. Nakonec zahrál s hodinovým zpožděním.