Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

úterý 6. června 2023

04:46:03

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Kultura
 • Rusalka jako prostitutka. V Amsterdamu uvedli klasiku v hollywoodském stylu

  V Amsterdamu uvedli moderní zpracování opery Rusalka od Antonína Dvořáka, kterou v nizozemské Národní opeře pojali v hollywoodském stylu. Hlavní hrdinka se zamiluje do herce stříbrného plátna a Ježibaba jí pomůže ho okouzlit díky plastické operaci. Rusalka není víla, ale prostitutka, a Vodník je pasák, uvedl deník El País.

 • Mighty Sounds láká na erotickou burlesku i Vojtaanovy stand-upy

  Václav Koubek, Petr Soukup, Vojtaano nebo Nikola Džokić. To jsou jména, na která zve divadlem obohacený doprovodný program zavedeného festivalu Mighty Sounds. Už sedmnáctý ročník festivalu se na táborském letišti Čápův dvůr uskuteční již v druhé polovině června.

 • KOMENTÁŘ: Mávátka Jaromíra Nohavici. Písní mystifikuje už čtyřicet let

  Jaromír Nohavica, písničkář, textař a básník, jehož část národa miluje a jiná část ho prý přestala poslouchat, slaví 7. června sedmdesátku. Budí vášně a emoce nejen svými písněmi a umí si udělat nepřátele. Ale to je přece věčný úděl básníků, píše ve svém komentáři pro MF DNES češtinářka a spisovatelka Veronika Valíková.

 • RECENZE: Spider-Man v paralelních světech opět jiskří, ale i zdržuje

  Před pěti lety osvěžil komiksové šablony animovaný snímek Spider-Man: Paralelní světy, teď vtrhlo do kin pokračování Spider-Man: Napříč paralelními světy. Ovšem ještě rok se bude čekat na závěr trilogie a přes veškerou parádu je z dvojky znát, že trochu zdržuje.

 • MichalFest 2023

 • GLOSA: Jack Black je sympaťák, ale celý koncert bohužel neutáhne

  Jak dopadla tuzemská premiéra komediální rockové kapely Tenacious D, v jejímž čele stojí herec Jack Black, známý například z filmů King Kong, Jumanji: Vítejte v džungli nebo také jako hlas Kung Fu Pandy? Jako komediální pásmo dobré, ovšem k opravdovému koncertu to mělo daleko.