Německá ekonomika se nadále potácí ve stagnaci, přičemž podniky varují před propouštěním a spotřebitelé ztrácejí důvěru. Podle nové zprávy kolínského institutu IW je situace vážná a bez strukturálních reforem hrozí, že Německo potáhne dolů celou Evropu.
Vlády západoevropských států a Fialova vláda podle názoru předsedy SPD Tomia Okamury způsobují možné ohrožení občanů, protože dodávají zbraně zkorumpovanému ukrajinskému režimu a Ukrajinci pak zase nabízejí tyto zbraně na černém trhu na sítích.
Na frontách na Ukrajině se situace rychle mění. Proruské zdroje stále častěji zmiňují existenci moskevského „plánu B“, který by podle tvrzení mohl vést k úplnému zhroucení ukrajinských sil do dvou měsíců.
Dejte nám ještě 4 roky a slibuji, že udělám to, co jsem slíbil. Asi tak bych zhodnotila Fialův Rozstřel na iDnesu. Těmito slovy začala publicistka Jana Marková svůj komentář ohledně slibů a „neuvěřitelných" výroků premiéra Petra Fialy.
Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...
Sváteční den si v televizi nedovedeme předsavit bez nějaké tuzemské filmové klasiky, kterou sice známe nazpaměť, ale stejně se na ni znovu rádi podíváme. Jednou takovou jsou Slavnosti sněženek, jedna z nejlepších hrabalovských adaptací režiséra Jiřího Menzela.
Povídáme si o pohledu na stáří a smrt. Přesto se Michael Třeštík směje a aktuální fázi života se nebojí označit za únikovou hru. „Při každém funusu se přikrade ta sobecká radost, že my postupujeme do dalšího kola,“ líčí český spisovatel, architekt, publicista, výtvarný umělec a zastánce eutanazie, který má v záloze jasný plán použití elektrické prodlužovačky ve vaně.
Jsem s milenkou, na slet jsem nejel, Beneš už tam nebude. To je jeden z úryvků dokazujících, že amatérské kamery a soukromé deníky vytvářejí důvěrnější obraz dějin než filmové týdeníky. Třídílný cyklus sestavený z rodinných archivů My, budovatelé nové republiky uvádí ČT od středy.
Herec Patrik Děrgel má za sebou sedm let v Národním divadle, jedenáct let v roli Hamleta a aktuálně se pomalu připravuje na návrat k roli Miloše Formana na Letní scéně Muzea Kampa. V rozhovoru s Monikou Zavřelovou mluví o intenzivních časech ve Švandově divadle, svém vidění oscarového režiséra, natáčení seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 i o tom, proč mu thaibox pomáhá víc než psychoterapie.
Geniální hudba Wolfganga Amadea Mozarta, ceněná hra francouzského dramatika Pierra de Beaumarchais převedená do velmi dobrého libreta Da Pontem a v orchestřišti skvělé Collegium 1704 vedené dirigentem Václavem Luksem. To všechno v režijním pojetí Jiřího Heřmana a s chválenými pěvci. Mohla by Figarova svatba na jevišti Janáčkova divadla skončit jinak než úspěchem? Opravdu hodně těžko.
Už by mohl žít jen ze slávy svých prověřených hitů, které dodnes nechybějí na žádném mejdanu, a popíjet drinky na terase svého tenerifského apartmá. Místo toho Michal David po třinácti letech s úplně novým týmem vydává autorské album, chystá se na další megakoncert a zažívá největší triumf kariéry – jeho píseň bude hymnou americké nadace bojující proti rakovině.