Tuž od tych slavnych dnu, kdy odboraři a učitele vyšli do ulic a zahajili protestni nicnerobeni, uplynul přesně tyden, píše na facebooku bloger Ladislav Větvička.
<< NĚCO Z HISTORIE >> V našem historickém okénku bychom si mohli připomenout událost, která není obecně známá. Pogrom, nebo „židovský pogrom“ v roce 1918 v Holešově.
Pokud bude Bulharsko i nadále satelitem Spojených států a rozhodne se pod jeho vlivem zahájit konflikt s Ruskem, bude sdílet osud Ukrajiny, řekl bývalý americký zpravodajský důstojník Scott Ritter v rozhovoru s bulharským novinářem Martinem Karbovskim.
Rusko nevede s Ukrajinou žádná tajná jednání. Všechny akce Moskvy koordinují vrchní velitel ruských ozbrojených sil Vladimir Putin a ruský ministr obrany Sergej Šojgu.
Komunistická strana Čínské lidové republiky zvýšila rekordně výdaje na armádu. Prezident Si Ťin-pching se se svými cíli nijak netají. Tchajwanská otázka, tedy anexe ostrovní republiky, je „neochvějným závazkem“ jeho strany.
Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...
NASA není pouze průkopníkem výzkumu vesmíru a kosmických misí. Na svém kontě má i mnoho inovací, které ovlivnily technologický pokrok. Zatímco některé věci sama vynalezla, jiné významně vylepšila. Díky tomu najdeme fotoaparáty všude možně, získali jsme pohodlnější spánek, snadnější komunikaci nebo bezpečnější ochranu zraku.
První horská ozubená železnice byla dokončena v roce 1869 ve Spojených státech. Jejím cílem je vrchol hory se snad nejhorším počasím na planetě Zemi. Přibližme si tuto dodnes provozovanou železnici prostřednictvím čtyř desítek fotografií.
S poklesem cen počítačů a tabletů se rozšířil přístup „každý má své zařízení“, mnohým však může koncept jednoho počítače, u kterého se doma všichni střídají, z různých důvodů vyhovovat. A v případě HP Envy Move s transportním uchem, vestavěným akumulátorem a automatickými nožičkami ho po domě snadno přenesete.
Před 100 lety, 5. prosince 1923, se v Ústí nad Orlicí narodil Jan Zelenka, novinář a hlavně dlouholetý ústřední ředitel Československé televize v éře normalizace.
Ač se historie webu začala psát teprve v roce 1990, kdy se zrodila vůbec první webová stránka, nelze říct, že není bohatá. Odhaduje se, že v současnosti na internetu existuje přes dvě miliardy webů. Pojďme se vrátit v čase a podívat se na některé z těch vůbec prvních. Část z nich přitom existuje v téměř nezměněné verzi.
Pátého prosince 1923 se v Rokycanech narodil Čestmír Řanda, známý český herec, díky své figuře častý představitel charakterních rolí v divadle. V televizi pak hrával spíš hřmotné bodré chlapy a nezřídka také dobové funkcionáře.