Reklama

PRVNIZPRAVY.CZ

 • Tomio Okamura: To je už fakt neuvěřitelné!
  Předseda poslaneckého klubu vládní KDU-ČSL Marek Výborný dnes v Partii v TV Prima řekl v souvislosti s českým předsednictvím Evropské unii, že na korupční kauze STAN a na destabilizaci Fialovy vlády s tím spojenou má zájem Rusko…
 • Čas ukáže, jak pravdivé jsou kratochvilné zprávy z velkého zabíjení
  K válčení patří i úskoky a lhaní, vzbuzování naděje i mlčení. Říká se tomu i propaganda. Válka je zpestřována nekonečnou řadou zpráv a vyprávění. Zda jsou pravdivé v době uveřejnění si nelze ověřit, jako při ukrajinské speciální operaci.
 • Erik Best: Gazprom snižuje dodávky plynu do Evropy...
  Gazprom snižuje dodávky plynu do Evropy, Česka se to přece jen dotkne, píše na facebooku Erik Best.
 • Jaroslav Bašta: Historie se rýmuje
  Tento postřeh se připisuje americkému spisovateli Marku Twainovi. Vzpomněl jsem si na něj, když jsem sledoval českou politickou scénu v posledních týdnech před začátkem českého Předsednictví Evropské unie.
 • EU si otevřením jednání o přijetí Ukrajiny do EU střelila do nohy
  Pokud by EU postupovala racionálně a ve svém zájmu, ale také v zájmu lidskosti a ukončení války, celé téma kandidátského statutu by byl žeton pro použití v mírových jednáních, jak jsem už dříve říkal, píše na facebooku Juraj Draxler.
 • P.C.Roberts: Jaká je budoucnost Ukrajiny
  Ukrajina  jako stát možná žádnou budoucnost nemá. Jde o stát starý pouhá tři desetiletí, jehož území bylo dříve v držení Polska a Ruska. A je docela dobře možné, že v tomto formátu Ukrajina též skončí.

pondělí­ 27. června 2022

03:31:07

iAktuálně.cz

Reklama

Český rozhlas

 • K Číňanům si našel cestu a představil jim západní svět. V Říši středu na italského...
  Z italského městečka Macerata se dostanete za půl hodiny do hor, ale i k moři. Najdete tam taky jednu z nejstarších evropských univerzit a každoročně tu také pořádají věhlasný operní festival. To ale není všechno – Macerata má historicky velmi dobré vztahy s Čínou. Vděčí za to svému rodákovi a jezuitskému misionáři Matteu Riccimu.
 • Smrtící nervově paralytické látky není nijak složité vyrobit, upozorňuje expert
  Člověk začal jedy objevovat, měnit, využívat i zneužívat už dávno. O tom, jaký je svět jedů dnes a jaké prostředky proti nim máme, hovořil v Magazínu Leonardo lékař, toxikolog a specialista na bojové prostředky Jiří Kassa z Katedry toxikologie a vojenské farmacie Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně se sídlem v Hradci Králové.
 • Není důležité, zda s námi EU bude jednat, řekl Erdogan. V Istanbulu se protestuje
  Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí podle agentury AFP do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoce prezidenta. Hlavní opoziční strana průběh referenda i sčítání hlasů kritizovala a oznámila, že bude u soudu žádat jeho zrušení. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během pondělí prohlásil, že pro Turecko není důležité, zda...

Statistika

TOPlistiDnes.cz - Technet
 • První bombardér s motoricky ovládanou střeleckou věží létal u RAF

  Mezi zajímavé stroje, kterými je protkána historie letectví, patří i britský bombardér Boulton Paul Overstrand ze třicátých let. Na svých křídlech si nese světový primát prvního letounu vybaveného motoricky ovládanou střeleckou věží. Letoun jako takový však měl už v době svého vzniku zastaralou koncepci, a proto ho nečekala žádná velká budoucnost. A tak tedy není divu, že si na něj mnozí ani nevzpomenou.

 • Wimbledon se hraje už 100 let ve stejném areálu

  Přesně před 100 lety, 26. června 1922 se slavný tenisový Wimbledon poprvé hrál v novém areálu. Na stejném místě stojí dodnes.

 • S čím se také jezdilo na dovolenou. Stanové přívěsy z NDR

  Nejen plastové lžičky a duroplastové trabanty, ale i stanové přívěsy Camptourist můžeme pasovat na východoněmecké legendy. V Československu jsme tyto přívěsy vídávali především prostřednictvím německých dovolenkářů, ale mezi jejich uživatele se díky exportu zařadili i někteří z našich spoluobčanů.

 • Atentát na Rathenaua otřásl před 100 lety českou i světovou politikou

  24. června 1922 zemřel německý ministr zahraničí Walther Rathenau na následky atentátu pravicových extremistů. K tragické události došlo v Berlíně dva měsíce poté, co za Německo podepsal smlouvu s bolševickým Ruskem. Hned druhý den na tragickou událost reagovala média z celého světa.

 • Vědci už asi vědí, zda byli dinosauři teplokrevní

  Druhohorní neptačí dinosauři byli v některých případech teplokrevní podobně jako jejich vývojoví potomci ptáci. V tomto na první pohled jaksi triviálním sdělení je obsaženo rozuzlení hádanky, která zaměstnávala mnohé vědce prakticky od doby samotného objevení dinosaurů ve 20. letech 19. století.

 • Odjistit a vrhnout. Letci při obraně Slovenska v roce 1919 improvizovali

  Československé letectvo mělo na jaře a v létě 1919, kdy Československo bojovalo s Maďarskem o Slovensko, rozhodně daleko do později oblíbeného hesla „vzduch je naše moře“. Hlavním problémem bylo, že nebyly stroje, letuschopné stroje. Situaci komplikovala i nekompatibilnost bývalých c. a k. pum s francouzskou technikou.